Grażyna Torbicka od zawsze stara się wykorzystywać swoją popularność, by w jakiś sposób pomagać lub nieść ważny przekaz. Właśnie opublikowała w swoich mediach społecznościowych poruszający apel dotyczący molestowania.

Tym samym dziennikarka dołączyła się do bardzo istotnej kampanii społecznej, która ma na celu szerzenie świadomości związanej z wyżej wspomnianym procederem. Tłumaczy, jak w takich sytuacjach reagować.

Grażyna Torbicka o molestowaniu

Grażyna Torbicka dołączyła do akcji Stand Up, która ma za zadanie uświadamiać społeczeństwo w kwestii molestowania w miejscu publicznym. To w końcu poważny problem, a nie wszyscy wiedzą, jak należy się w takiej sytuacji zachować. Dziennikarka podkreśla, że nie wolno pozostawać obojętnym i po prostu trzeba reagować.

Jak to robić? Torbicka tłumaczy, że należy zapamiętać prostą zasadę o skróconej nazwie 5D. By bowiem łatwiej było je zapamiętać, wszystkie możliwości pomocy sformułowano tak, by zaczynały się od litery „d”.

Dekoncentruj, dołącz innych, dokumentuj, daj wsparcie i wreszcie najważniejsze: dojdź do głosu tłumaczy dziennikarka.

Grażyna Torbicka działa na rzecz kobiet

Dziennikarka nie pozostaje obojętna także w innych sprawach, które mogą dotyczyć wielu Polek. Gdy kilkanaście miesięcy temu prężnie działał Strajk Kobiet, który walczył o bardziej liberalne prawa aborcyjne, Torbicka również publicznie opowiadała się za akcją.

– Tylko kobieta w zgodzie z własnym sumieniem i wiarą ma prawo decydować o życiu swojego nienarodzonego dziecka, dotkniętego nieuleczalną, letalną chorobą — pisała wówczas w mediach społecznościowych.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Grażyna Torbicka i Adam Torbicki są małżeństwem już 41 lat. Jaki jest ich sekret zgodnego małżeństwa?
  2. Romanowska usłyszała diagnozę. Miliony Polaków zmagają się z tym zaburzeniem
  3. Danuta Martyniuk przeszła metamorfozę, ciężko ją rozpoznać. „Zupełnie inna osoba”

 

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl