Halina Golanko od zawsze była obiektem westchnień niejednego mężczyzny. Kiedy tylko pojawiała się na ekranie, nikt nie mógł oderwać od niej oczu. Co dziś dzieje się z wielką artystką lat 70.?

Aktorka była prawdziwym wyznacznikiem piękna, a także seksapilu. Kobiety w latach 70 marzyły, by wyglądać jak ona. W pewnym momencie niespodziewanie porzuciła całą swoją karierę. Co się stało?

Halina Golanko: życie i kariera

Aktorka urodziła się w 1948 roku w Zabrzu. Już od liceum uchodziła za gwiazdę szkolnego korytarza. Nikt nie był zaskoczony, gdy postanowiła zdawać do warszawskiej Akademii Teatralnej.

Droga do wielkiego sukcesu okazała się cięższa, niż ktokolwiek by się spodziewał. Kiedy Halina Golanko nie dostała się na studia, postanowiła, że swoich sił spróbuje w modelingu. Dzięki jej urodzie, szybko zaczęła otrzymywać duże propozycje. 

Swoją urodą na wybiegu szybko przykuła wzrok reżysera, Janusza Morgensterna. Podobno onieśmieliła go do takiego stopnia, że bardzo szybko obsadził ją w serialu Kolumbowie.

Jak można zobaczyć w filmach, których gra młodziutka Halina Golanko, brak doświadczenia nie był dla niej problemem. Trzeba przyznać, że je talent od razu dał o sobie znać. We wszystkim pomagała jej niesamowity upór i dążenie do celu. Problemem nie były, także odważne sceny, w których zagrała. Śliczna debiutantka rolą Ałły podbiła serca Polaków. 

Ile trwała wielka kariera Haliny Golanko?

Kobieta w swoim życiu zagrała w ponad 20 produkcjach u boku największych gwiazd kina. Spodziewano się nawet, że Golanko stanie się jedną z najpopularniejszych aktorek, jednakże ona po zaledwie 10 latach wielkiej kariery, całkowicie z niej zrezygnowała. Co było tego powodem?

Powodem wycofania się gwiazdy z wielkiego ekranu był Andrzej Kotkowski, jej miłość od pierwszego wejrzenia, z którym nie czekając długo, wzięła ślub. Wkrótce na świat przyszły ich dzieci, Ignacy i Gabrysia. Halina Golanko postanowiła wtedy, że w całości chce oddać się rodzinie i stworzyć dzieciom idealny dom.

Małżeństwo wybrało życie z dala od kamer. Stworzyli sobie świat, który był całkowitą odskocznią od fleszy, wywiadów i skandali. Zaczęli działać, także w obronie praw zwierząt, a swoją miłością do czworonogów zarażali wszystkich dookoła. Z wielkim zaangażowaniem promowali również akcję Zerwijmy łańcuchy, w której namawiali ludzi do poświęcania większej ilości uwagi pupilom. Od tego czasu na ekranie można było zobaczyć ją wyłącznie w małych epizodach. 

Prawdziwy cios od życia Halina Golanko otrzymała 3 lata temu – wtedy z bólem serca pożegnała swojego ukochanego męża

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Halina Golanko
pl.wikipedia.org

Halina Golanko była marzeniem niejednego mężczyzny.

Halina Golanko
filmpolski.pl

Dziś aktorka bardzo rzadko pojawia się na ekranie.

halina Golanko
filmpolski.pl

Artystkę można było podziwiać w hicie filmowym — Kariera Nikodema Dyzmy. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Lodówkę lub pralkę kup przed nowym rokiem. Potem ostro przepłacisz
  2. Co się dzieje z Elżbietą Dmoch? Po ciężkich chwilach, przyszły lepsze dni. Najnowsze zdjęcia artystki
  3. Dorota Szelągowska pokazała swoją choinkę. Internauci wytknęli jej jeden szczegół, są wściekli
  4. Znamy nazwisko nowej jurorki „The Voice of Poland”! Zastąpi Margaret za historyczną stawkę
  5. Jerzy Gruza miał poważny wypadek, trafił na OIOM. Wiadomo, w jakim stanie jest kultowy reżyser

źródło: film.wp.pl, swiatseriali.interia.pl

Poprzedni artykułBabcia została wezwana do sądu. Zadano jej jedno pytanie, a odpowiedź staruszki zawstydziła wszystkich na sali
Następny artykułZamężna nauczycielka miała romans z uczniami. Wykorzystała co najmniej 5 nieletnich
Redaktorka Lelum.pl Studentka filologii polskiej na wydziale polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się modą, muzyką alternatywną oraz show-biznesem. Jej największą pasją są podróże. Z przyjemnością angażuje się w działania społeczne i kulturalne.