Nie chcesz farbować swoich pasm, albo masz alergię na klasyczne środki do koloryzacji? Z pomocą przyjdzie Ci henna do włosów. Jak jej używać? Na wszystkie nurtujące Cię pytania na ten temat odpowiadamy w tym artykule.

Henna do włosów – co to jest?

Farba do włosów z henny jest oprócz walorów kolorystycznych posiada także szereg wartości odżywczych, dzięki których Twoje pukle staną mocniejsza, grubsze i bardziej błyszczące. Kosmetyk ten może również pomóc przywrócić naturalną równowagę pH skóry głowy. To bardzo ważne w razie problemów z tym obszarem, takimi jak łupież, czy częste reakcje alergiczne.

Henna to trwała farba do włosów, ponieważ pigment produktu głęboko w nie wnika. Kolor jest najsilniejszy przez pierwszych kilka tygodni (około 4-6). Po tym czasie, barwa zaczyna być dużo mniej intensywna. 

Produkt ten dostępny jest w każdym kolorze – od blondów, po rudości, brązy i czernie. Jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów włosów.

Dodatek soku z cytryny henna posiada także właściwości podobne do rozjaśniacza. Zmienia ciemniejszy odcień włosów na jaśniejszy w bardzo naturalny i nieszkodliwy dla naszych pasm sposób. 

Henna do włosów – czego unikać?

Pamiętaj, że po koloryzacji włosów henną nie możesz później przystąpić do ich rozjaśniania. Jest ona bardzo trudna do usunięcia z pasm. Po zabiegu dekoloryzacji mogą stać się one… zielone!

Niektóre marki farb do henny zawierają także sole metali, w związku z czym nie można na nich stosować klasycznych produktów koloryzacyjnych do włosów. Decydując się na ten krok możesz spalić swoje pasma. Ważne jest, aby poinformować fryzjera przed rozpoczęciem pracy, że koloryzowałeś swoje pukle henną. Oszacuje on, czy może na nie zaaplikować farbę do włosów.

Henna do włosów – jak jej używać?

Krok 1

Umyj włosy szamponem. Muszą być one czyste. W przeciwnym razie cząsteczki henny nie utworzą właściwej więzi z naturalnym olejem naszych pasm, a kolor po farbowaniu zniknie w ciągu tygodnia.

Krok 2 

Ostrzegamy – po zmieszaniu z wodą, henna będzie miała konsystencję błota i jej nakładanie może być nieco niewygodne. Najlepiej wykonaj ten zabieg w łazience. 

Zanim nałożysz barwnik, zabezpiecz także swoją skórę za pomocą gęstego balsamu lub wazeliny kosmetycznej. Wykonaj tę czynność wokół czoła, za uszami i na szyi.

Krok 3

Wymieszaj w miseczce odpowiednią ilość henny z wodą, wg. instrukcji załączonej przez producenta. Zabieg farbowania włosów henną może trwać nawet 5 godzin, w zależności od intensywności oczekiwanego przez nas koloru. To bardzo dużo czasu, dlatego zaopatrz się w czepek kąpielowy. Utrzymuje on barwnik w cieple i zapobiega zabrudzeniom, dzięki czemu będziesz mogła chodzić po domu bez obaw, że zafarbujesz przy tym kanapę. 😉

PS By zafarbować siwe włosy, powinnaś nałożyć produkt na te partie odrobinę wcześniej, niż na resztę pasm. 

Krok 4

Zmyj produkt po odpowiednim czasie. Wysusz pasma – gotowe! Ciesz się nowym, intensywnym kolorem!

Poprzedni artykułJak przyśpieszyć porost włosów? Porady i polecane kosmetyki
Następny artykułNie żyje młodziutka gwiazda. Właśnie znaleziono jej list pożegnalny, trudno powstrzymać łzy
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Współpracowała z najlepszymi polskimi projektantami i markami kosmetycznymi. Studiowała projektowanie ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Od wielu lat współpracuje z markami Maniewski, Farmagan i Davroe. Dba o fryzjerski sektor beauty największego wydarzenia modowego w Polsce - Katowice Fashion Week. Posiada szeroką, teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Uczestniczyła w wielu szkoleniach fryzjerskich u najlepszych specjalistów w Polsce.