Błyszcząca skóra, prosta elegancja i efektowny makijaż sprawiają, że ludzie wciąż mają obsesję na punkcie stylu Audrey Hepburn, Marylin Monroe, czy innych sławnych piękności. Ikony Hollywood – jak dbały o urodę największe gwiazdy kina?

Audrey Hepburn

Spojrzenie Audrey Hepburn było jej znakiem rozpoznawczym. Tak samo, jak jej mocne, grube brwi. Aktorka skupiła się na makijażu rzęs, aby zwrócić uwagę na jej oczy. By zapewnić oddzielenie każdej rzęsy, jej wizażystka nakładała tusz do rzęs – a następnie starannie oddzielała każdą rzęsę agrafką. Nie zalecamy wypróbowywania tego w domu!

fot. www.instagram.com/audrey_hepburn_eternally

Grace Kelly

Grace Kelly wielokrotnie nakładała na dłonie nawilżający balsam. Powiedziała podobno, że to dlatego, że ludzie pokazują swój wiek właśnie na dłoniach.

fot. www.instagram.com/yourbijouxbox/

Marilyn Monroe

Marilyn Monroe słynęła z godnej pozazdroszczenia sylwetki – a zwłaszcza z krągłości we wszystkich newralgicznych miejscach. Wynikało to głównie z diety wysokobiałkowej oraz ćwiczeń siłowych.

Monroe opowiedziała kiedyś, co je na śniadanie: „Zanim wezmę poranny prysznic, zaczynam podgrzewać filiżankę mleka na płycie grzejnej, którą trzymam w pokoju hotelowym. Kiedy jest gorąco, wbijam do mleka dwa surowe jajka, ubijam je widelcem i piję tę mieszankę, podczas gdy się ubieram.

fot. www.instagram.com/goodxvibez_only/

Elizabeth Taylor

Nie ma bardziej kultowego makijażu oczu, niż kreska Liz Taylor i ciężki cień do powiek w filmie „Cleopatra”. Taylor powiedziała w wywiadzie, że lubi sama zajmować się swoim własnym rytuałem kosmetycznym, ścinać włosy, a nawet uczyć się samodzielnie tworzyć makijaż.

fot. www.instagram.com/_.frankly._/

Marlene Dietrich

Mówi się, że Dietrich całkowicie zgoliła swoje naturalne brwi, aby mogła perfekcyjnie rysować swoje cienkie linie, które kojarzy każdy z nas.

fot. www.instagram.com/marlenedietrichgram/

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.