Ile zarabia Elżbieta Jaworowicz? Jedna z najbardziej znanych polskich dziennikarek na pewno nie żyje od pierwszego do pierwszego! Według ustaleń znalazła się w prestiżowym gronie dziennikarzy, którzy przynoszą największe dochody. Sprawdźmy to!

Elżbieta Jaworowicz i jej program Sprawa dla reportera przeszły do historii polskiej telewizji. Pierwszy odcinek ukazał się jeszcze w latach osiemdziesiątych i do dzisiaj jest emitowany w TVP, bez względu na zawirowania polityczne i zmiany ekipy rządzącej. Z pewnością musi przynosić swoim pracodawcom prawdziwą fortunę. Ile zarabia Elżbieta Jaworowicz? Władze telewizji doceniają jej ciężką pracę!

Ile zarabia Elżbieta Jaworowicz? Dziennikarka zmienia w złoto wszystko, czego dotknie!

Jak ustalił Dziennik Gazeta Prawna, Elżbieta Jaworowicz znalazła się w gronie dziennikarzy, którzy przynoszą swoim stacjom dochody porównywalne do gwiazd show-biznesu. Gazeta… umieściła jej nazwisko na trzecim miejscu. 

Elżbieta Jaworowicz miała zarobić dla swojej stacji aż 12,4 miliona złotych. Ten wynik uzyskano na podstawie oszacowania dochodów reklamowych za pierwsze pół roku 2011 roku. Kto ją wyprzedził? Grzegorz Miecugow i Tomasz Sianecki zajęli drugie miejsce, a Beata Tadla – pierwsze. Niestety, chociaż wiemy, ile na pracy Elżbiety Jaworowicz zyskuje TVP, jej własne zarobki pozostają pilnie strzeżoną tajemnicą. Nie znajdziemy ich w żadnym zestawieniu. 

Elżbieta Jaworowicz pracuje dla telewizji już od kilkudziesięciu lat. Czy wybiera się na emeryturę? 

Na razie nie wiadomo nic o tym, żeby 72-letnia Elżbieta Jaworowicz miała zrezygnować z prowadzenia swojego kultowego programu. Mowa oczywiście o Sprawie dla reportera. Dlaczego ten tytuł przynosi takie gigantyczne dochody? 

Pierwszy odcinek Sprawy dla reportera został wyemitowany 14 września 1984 roku i od tego czasu jest puszczany na TVP 1 w każdy czwartek o godz. 22:00. Chociaż zdarzały się przerwy w nadawaniu, to i tak niezwykle imponujący wynik. Nic dziwnego, że przynosi takie krocie: w styczniu 2016 roku średnia oglądalność wynosiła… aż 3,9 milionów widzów. Dla porównania oglądalność Faktów nadawanych w tej samej stacji wynosi według najnowszych ustaleń zaledwie 2,7 milionów.

Co więcej, Elżbieta Jaworowicz cieszy się ogromnym zaufaniem widzów. Nic dziwnego: pracowała na nie aż kilkadziesiąt lat! Sprawa dla reportera zajęła nawet trzecie miejsce na liście ulubionych programów Polaków!

Zobacz zdjęcia Elżbiety Jaworowicz. Prowadzi swój program już od trzydziestu pięciu lat!

ile zarabia elżbieta jaworowicz
fot. screen z serwisu youtube.com @Życie24h

Ile zarabia Elżbieta Jaworowicz? Dziennikarka przynosi swoim pracodawcom prawdziwą fortunę!

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.