Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jak naprawdę nazywa się Dorota Chotecka? Aktorka wiele lat temu zmieniła nazwisko
Kamil Olek
Kamil Olek 13.01.2022 11:35

Jak naprawdę nazywa się Dorota Chotecka? Aktorka wiele lat temu zmieniła nazwisko

Dorota Chotecka
fot. instagram.com/dorotachotecka

Dorota Chotecka debiutowała na szklanym ekranie blisko 30 lat temu – największą popularność przyniosły jej jednak role w dwóch kultowych serialach. Danuta Norek z „Miodowych lat” i Krystyna Więcławska z „Rancza” do dziś wzbudzają sympatię widzów. Niewielu fanów aktorki wie jednak, że przed laty zdecydowała się ona na zmianę nazwiska.

Jak nazywała się Dorota Chotecka?

Obecnie artystka posługuje się znanym powszechnie nazwiskiem lub też jego dwuczłonową wersją, uzupełnioną nazwiskiem męża (prywatnie Chotecka jest bowiem żoną aktora Radosława Pazury, brata Cezarego).

Przed rozpoczęciem kariery gwiazda była jednak znana jako… Dorota Kapusta. Przyjęcie nowych danych miało pomóc aktorce w artystycznej karierze, panieńskie nazwisko nie należało bowiem do kategorii „medialnych”.

Przypadek Choteckiej nie jest jednak odosobniony – polskie gwiazdy od niepamiętnych czasów zmieniają bowiem imiona, nazwiska, a także posługują się pseudonimami. Zmarła przed kilku laty Violetta Villas tak naprawdę nazywała się… Czesława Gospodarek, w dokumentach Jerzy Połomski widniało z kolei nazwisko Pająk. Anna Jantar była z kolei znana jako Anna Szmeterling.

Dane zmieniła również koleżanka Choteckiej z planu serialu „Ranczo” – Violetta Arlak. Jej nazwisko brzmiało bowiem wcześniej… Zmarlak. Innymi imionami posługują się z kolei Olivier Janiak (właściwie – Piotr) czy Maryla Rodowicz (w rzeczywistości – Maria Antonina).

Zaskoczeni?

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Niespodziewana, rewelacyjna okazja w Pepco. Polki pobiegną do sklepów po hitowy produkt
  2. Artur Barciś i jego żona mieszkają w malowniczym miejscu. Zdumiewające, kto jest ich sąsiadem