Jak się ubrać do Jaskini Niedźwiedziej, czyli jednej z najpiękniejszych jaskiń w naszym kraju? Odkryta w latach 60. XX wieku Jaskinia Niedźwiedzia zaliczana jest najgłębszych i najdłuższych jaskiń w naszym kraju. Co założyć w to magiczne miejsce? Mamy dla was kilka interesujących propozycji. Będzie stylowo i praktycznie.

Jak się ubrać do Jaskini Niedźwiedziej? Słynie ona nie tylko ze swoich atrakcji w postaci stalaktytów, stalagmitów czy żyrandoli, ale przede wszystkim ze swojej długości i głębokości. Położona jest we wsi Kletno w Sudetach. Chętnie odwiedzana jest przez turystów, w szczególności rodziny z dziećmi.

Jak się ubrać do Jaskini Niedźwiedziej?

Musimy ubrać się przede wszystkim ciepło. Pomimo tego, że temperatura na zewnątrz może być wysoka, w jaskini i tak zrobi nam się zimno, gdyż ona tam po prostu spada. Miejmy zatem na sobie ciepłą bluzę. Oczywiście nie musi być ona nudna. Postawmy na model z kapturem lub asymetrycznym suwakiem. Znajdziemy je w ofercie takich polskich marek jak Moe czy BE. Ciekawe bluzy ma również firma Femi Stories. Są one nie tylko ciepłe, ale i są nieszablonowe. Nam najbardziej wpadła w oko pudrowo różowa bluza z Kubusiem Puchatkiem. Jest przeurocza! 

Zadbajmy także o odpowiednie obuwie. Nie możemy wybrać się do jaskini w klapkach! To po pierwsze niebezpieczne, a po drugie nieestetyczne. Obuwie powinno być nieprzemakalne i ciepłe. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę? Dobrze jest mieć przy sobie lekką kurtkę, na wypadek, gdyby zrobiło się naprawdę zimno. Przezorny zawsze zabezpieczony.

Co zabrać ze sobą do Jaskini Niedźwiedziej? 

Poza ww. wymienionymi elementami garderoby dobrze jest zaopatrzeć się w aparat fotograficzny. Pamiętajmy jednak, aby nie używać lampy błyskowej. Jest to stanowczo zabronione. Wyprawa do Jaskinii Niedźwiedziej jest wspaniałym pomysłem na aktywny wypoczynek. Bilet najlepiej jest rezerwować za pośrednictwem internetu. To najlepszy i najbardziej komfortowy sposób. Miłego zwiedzania!

Jak się ubrać do Jaskini Niedźwiedziej? – ZOBACZ ZDJĘCIA:

Fot. showroom.pl BE

Postawmy na kolory! Nie tylko fizycznie zrobi nam się cieplej, ale poczujemy się również lepiej na duchu. Pobudzają one do działania i aktywnego wypoczynku! Fioletowa bluza z asymetrycznym, modnym suwakiem. Jesteśmy na tak!