Jak się ubrać do Muzeum Powstania Warszawskiego? Przyjeżdżając lub mieszkając w Warszawie nie sposób nie odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego. To wyjątkowe muzeum odwiedza rocznie ponad 600 tysięcy osób, potwierdzając tylko jego niezwykłość. Chcesz odwiedzić MPW, ale nie wiesz, jak się ubrać? My znamy odpowiedź.

Jak się ubrać do Muzeum Powstania Warszawskiego? W większości instytucji kultury nie ma ściśle obowiązującego dress codu, a jak to jest w przypadku warszawskiego muzeum? W tym artykule dowiecie się wszystkiego, co trzeba wiedzieć o stroju do Muzeum Powstania Warszawskiego. 

Jak się ubrać do Muzeum Powstania Warszawskiego? 

W regulaminie zwiedzania nie jest wytłumaczone jak się ubrać do Muzeum Powstania Warszawskiego, ale za to można przeczytać, że za „niestosowny ubiór” osoba odwiedzająca MPW może zostać poproszona o opuszczenie go w trybie natychmiastowym. Niestety regulamin nie określa czym jest lub nie jest „niestosowny ubiór”. 

Nie tak dawno w mediach społecznościowych została nagłośniona sprawa młodego ochroniarza Muzeum, który odmówił grupce dziewcząt wpuszczenia do Muzeum, ponieważ miały „niestosowny strój” – dziewczyny ubrane były w bluzki z odkrytymi ramionami, co według ochroniarza godziło w powagę miejsca, jakim jest MPW. Młody mężczyzna miał również przyrównać Muzeum do świątyni. 

Jak się ubrać do muzeum?

Jak się ubrać do Muzeum Powstania Warszawskiego? Postaw na schludny i skromny wygląd. Zrezygnuj z pokazywania za dużo – unikaj bardzo krótkich spódniczek i szortów i głębokich dekoltów.

Odwiedzając Muzeum Powstania Warszawskiego załóż wygodne spodnie – materiałowe, jeansy, w kant, rybaczki, cygaretki, tak naprawdę masz wiele możliwości. Do spodni idealnie nadawać się będą bluzki (w pastelowych kolorach lub pokryte delikatnymi wzorkami), koszule oraz t-shirty

Jeżeli lubisz sukienki, jest wiele ciekawych fasonów, które możesz założyć do Muzeum Powstania Warszawskiego. Pamiętaj tylko o odpowiedniej długości. Spódnice również świetnie sprawdzą się podczas zwiedzania MPW – nam w szczególności spodobała się szara, plisowana spódnica polskiej marki Mohito. Spódnica w zestawie z czarnym, obcisłym golfem i czarnymi botkami wygląda bajecznie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak się ubrać do Muzeum Powstania Warszawskiego
Fot.mohito.com

Muzeum Powstania Warszawskiego rocznie odwiedza ponad 600 tysięcy osób. Jaki strój do tego muzeum będzie najbardziej odpowiedni?