Jak zrobić pończochy z rajstop? Każda z nas trzyma w szafie choć jedną parę nieużywanych rajstop Oczko na udzie? Zbyt wąskie w pasie? Diagnoza – kolejny element garderoby do wyrzucenia. Nie tym razem! W poniższym artykule przedstawimy ci kilka prostych sposobów na to, jak ze starej pary rajstop zrobić pończochy.

Poniżej przedstawiamy krótki przewodnik, dzięki któremu nadasz drugie życie temu rodzajowi garderoby. Zabierajmy się więc do pracy!

Jak zrobić pończochy z rajstop?

Do zrealizowania planu będziesz potrzebować kilku niezbędnych elementów: nożyczek i miarki krawieckiej, igły, gumowej lub silikonowej tasiemki o szerokości około 3/4 cm, pary starych rajstop, no i oczywiście zręcznych palców 🙂

Ważne: Rajstopy, które wybierasz, nie powinny być zbyt cienkie. W trakcie całego procesu bardzo szybko mogą ulec podarciu.

Jak zrobić zakolanówki?

Krok 1

Rozpoczęciem naszej pracy jest oczywiście skrócenie rajstop w odpowiednim miejscu. Same pończochy powinny sięgać do połowy uda, jednak w tym przypadku pozostawiamy około 8 cm dodatkowego materiału. Jak zrobić pończochy z rajstop? Weź w dłoń miarkę krawiecką i dokładnie sprawdź, ile centymetrów wspomnianej bielizny powinnaś uciąć. Aby sobie ułatwić zadanie, miejsce, w którym będziesz dokonywać skrócenia, zaznacz mydłem w kostce lub kredą.

Krok 2

W miejscu, w którym kończą się zakolanówki, należy wszyć tasiemkę, która sprawi, że nie będą się zsuwać ani rolować. Wszywamy ją w materiał tak, by okalała cały obwód nogi.

Krok 3

Nadmierną część materiału zaginamy w stronę kolana, tak, by wszyta tasiemka znajdowała się na samym zakończeniu pończoch. Zagiętą część bielizny wszywamy w pozostałą długość zakolanówek.

Co można zrobić z rajstop?

Gumka do włosów. Rajstopy mogą znaleźć swoje zastosowanie w przypadku akcesoriów do włosów. Wykonane z delikatnego materiału nie wyrywają naszych pasm i są miłe w dotyku.

Jak wykonać gumkę do włosów z rajstop? Z obu stron obcinamy część jednej z nogawek. W zależności od rodzaju i grubości włosów szerokość materiału powinna wahać się miedzy 4 a 7 cm. Obciętą część rolujemy w dłoniach.

Co można zrobić z rajstop?

Zapachowe woreczki do szafy. Tutaj najlepszym rozwiązaniem będą dosyć cienkie rajstopy, z których będzie wydobywał się aromatyczny zapach skompletowanych przez ciebie kwiatów oraz olejków. Wystarczy obciąć stópkę rajstop, umieścić w niej ulubiony zapach, a następnie obwiązać sznureczkiem.

Jak zrobić pończochy z rajstop? ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak zrobić pończochy z rajstop?
unsplash.com Manki Kim

Stare i podarte rajstopy niekoniecznie muszą wylądować w koszu. Warto poznać kilka oryginalnych pomysłów na to, jak je wykorzystać.

Jak zrobić pończochy z rajstop?
unsplash.com Tamara Bellis

Rajstopy mogą posłużyć nam jako getry. Jest to świetny pomysł w związku ze zbliżającą się zimą.

Jak zrobić pończochy z rajstop?
unsplash.com STIL

Do wykonania przedstawionych przez nas propozycji, wystarczy minimalny nakład narzędzi i czasu.

Jak zrobić pończochy z rajstop?
unsplash.com Thomas Ramirez

Zaskakującym pomysłem jest również wykorzystanie rajstop jako gumki do włosów. Wygodna, poręczna i delikatna dla naszych pasm.

Jak zrobić pończochy z rajstop?
unsplash.com Giulia Bertelli

Grube rajstopy to idealna baza do wcielenia w życie przedstawionych w artykule patentów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Znaki zodiaku i moda. Kto jest najbardziej stylowy?
  2. Sprawdź, czy jesteś nowoczesną kobietą! Zgadzasz się z tymi 20 zdaniami?
  3. Nie mam się w co ubrać. 20 porad, które ci pomogą

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.