Koreanki znane są z nieskazitelnej, bardzo jasnej i pięknie rozświetlonej skóry. Osiągają ją dzięki wykorzystaniu wielowiekowej tradycji zdrowego stylu życia, ale również innowacjom wprowadzanym do rytuału pielęgnacyjnego. Koreańskie marki kosmetyczne są jednymi z najbardziej zaawansowanych na świecie.

Nawet jeśli dziesięcioetapowa, koreańska pielęgnacja skóry nie jest rytuałem, który każda Koreanka stosuje każdego dnia, jeden element tej pielęgnacji jest obowiązkowy i niezbędny każdego dnia, przez cały rok. Jest nim ochrona skóry przed słońcem. Koreanki dobrze wiedzą, że słońce nie tylko zmienia koloryt cery (a ich ideałem jest cera jasna, wręcz blada), ale przede wszystkim przyspiesza procesy starzenia się skóry.

Jak dobrać najlepszy dla naszej skóry produkt chroniący skórę przed słońcem?

W kategorii filtrów Koreańczycy są daleko z przodu w stosunku do innych krajów, ponieważ w składach swoich kosmetyków ochronnych nie ograniczają się tylko do filtrów SPF (czyli chroniących przed promieniowaniem UVB), ale pamiętają również o tych chroniących przed promieniami UVA. Te filtry na opakowaniach oznaczone są jako PA +++ (ilość + oznacza poziom ochrony).

Optymalną ochronę przeciwsłoneczną, jak i nawilżającą, regenerującą i przeciwzmarszczkową pielęgnację skóry gwarantują kremy BB koreańskiej marki CLIV, które od 12 do 26 maja są w Hebe w promocji – 40% (69,99 zł zamiast 119,99 zł.)

kremy
fot. materiały prasowe

CLIV Max Hyaluronic BB Cream SPF 37 Nawilżająco-łagodzący krem BB do twarzy z komórkami macierzystymi. Zawiera filtr SPF 37 zapewniający wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB oraz intensywnie nawilżający kwas hialuronowy.

CLIV Revitalising BB Cream SPF 50+ Rewitalizujący krem BB do twarzy z komórkami macierzystymi polecany jest do skóry szarej i zmęczonej. Bogactwo witaminy C oraz ekstraktów z komórek macierzystych pomidora i innych botanicznych składników zapewnia wyrównanie kolorytu matowej cery i jej rozjaśnienie.

Do skóry dojrzałej najlepszy jest CLIV Krem BB SPF 50+ z kolagenem i komórkami macierzystymi. Zawiera aż 20% ekstraktu z kolagenu, co zapewnia skórze elastyczność, blask i intensywną regenerację.

Marka CLIV jest dostępna w Drogeriach Hebe.

Wydawca i kierownik treści kobiecych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość: marta.kulik@iberion.pl