Po zwycięstwie tenisistki jej rodzina stała się głównym zainteresowaniem mediów. Okazuje się, że relacje między matką a córką są bardzo zdystansowane. Wszyscy zadają sobie pytanie: kim jest mama Igi Świątek?

Wczorajszy wyczyn Polki na francuskim korcie tenisowym na długo pozostanie w historii sportu. Iga Świątek zwyciężyła w finale turnieju Roland Garros, pokonując Amerykankę Coco Gauff.

Na trybunach tenisistce kibicowało grono rodzimych fanów sportu, a wśród nich takie gwiazdy jak m.in.: Robert Lewandowski. Wsparcie okazywał również tata Polki, jednak obok niego nie było małżonki i rodzicielki naszej zwyciężczyni. Kim jest mama Igi Świątek?

Kim jest mama Igi Świątek?

Pani Dorota Świątek bardzo rzadko udziela publicznych wywiadów, stroni również od medialnego zainteresowania. Na co dzień kobieta pracuje jako lekarz ortodonta. Do sukcesu córki w świecie sportu podchodzi z chłodnym dystansem.

W jednej z nielicznych rozmów z mediami mama Igi Świątek wyznała, że wspiera córkę, choć nie jeździ z nią na turnieje. Tenisistka może liczyć na gratulacje Doroty Świątek przesłane zazwyczaj drogą mailową.

— Zawsze gratuluję córce wygranych tytułów, najczęściej drogą mailową. Natomiast kontakt jest mocno ograniczony. Iga często przebywa za granicą, ma bardzo napięty terminarz i wiele obowiązków. Jest pochłonięta swoimi sprawami zawodowymi. Rozumiem to. Zresztą jako dorosła osoba sama określa i kształtuje relacje z innymi mówiła o relacji z córką.

Mama Igi Świątek rozumie, że jej córka jest już dorosłą kobietą, która samodzielnie stawia czoło życiowym trudnościom. Zawodowy sukces tenisistki Dorota Świątek ogląda z zacisza własnego domu. Kobieta wierzy, że z pomocą specjalistów jej pociecha zajdzie jeszcze daleko w świecie sportu.

Natomiast oglądam większość transmisji z meczów córki. Iga jest już dorosła, niezależna i samodzielna. Nie musi jeździć na turnieje z mamusią. Ma swój team opowiedziała mama Igi Świątek.

Wyświetl ten post na Instagramie

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. „Rodzinka.pl”. Kacper Boski już tak nie wygląda. Mateusz Pawłowski kończy 18 lat! [GALERIA]
    2. Ruszyła pilna akcja. Chodzi o zanieczyszczenie toksynami
    3. Miał być ślub, nagle wszystko się zmieniło. Ewa Kasprzyk przekazała wieści dot. swojego życia

Źródło: Pudelek.pl