Była swego czasu jedną z najpopularniejszych aktorek w Polsce, a to głównie dzięki roli Jadźki w filmie Sami Swoi. Ją kojarzą więc niemal wszyscy, ale kim jest mąż Ilony Kuśmierskiej?

Jak się okazuje, aktorka poznała swojego przyszłego małżonka już na pierwszym roku studiów w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Zakochali się w sobie błyskawicznie.

Kim jest mąż Ilony Kuśmierskiej?

Mężem Ilony Kuśmierskiej jest Ireneusz Kocyłak, również aktor, a także poeta i dramaturg. Gdy ta zaczynała studia, on był już na trzecim roku na tej samej uczelni. Od razu wpadli sobie w oko, a ich relacja rozwinęła się do tego stopnia, że jeszcze w czasie studiów zostali rodzicami bliźniąt!

Choć aktorskie pary rzadko kiedy wytrzymują ze sobą całe życie, Kocyłak i Kuśmierska wciąż są małżeństwem. Dzielnie wspierali się przez cały swój związek. Kiedy wychowywali dzieci, musieli dogadywać się, które role filmowe odrzucać, bo któreś z nich musiało zajmować się dziećmi. Mimo to nigdy nie doszło między nimi do spięć w tym temacie.

– Filigranowe blond bóstwo w trykotach, z wcięciem jak osa – mawiał o swojej żonę zauroczony nią Kocyłak.

Mężczyzna wspierał swoją małżonkę również wtedy, gdy ta uległa poważnemu wypadkowi. W prowadzone przez nią auto wjechał tramwaj. Aktorka doznała bardzo ciężkich obrażeń, również wewnętrznych, ale dzięki wsparciu bliskich powróciła do pełni zdrowia.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Widzowie TVP włączą dziś telewizory i zaniemówią. Stacja już ogłosiła, co pokaże po godzinie 15
    2. Przykre, co chce zrobić Ewa Krawczyk podczas pierwszych świąt bez Krzysztofa
    3. Barbara Kurdej-Szatan dodała mocny wpis. Jest wstrząśnięta, chodzi o sytuację na granicy

Źródło:swiatseriali.interia.pl

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl