Opole 2022 pokazuje widzom nie tylko wielkie gwiazdy, ale też wspaniałych wschodzących artystów. Jednym z nich jest Wiktor Kowalski, który zwyciężył w konkursie „Debiuty”. Kim jest laureat?

Kolejnego dnia festiwalu w Opolu odbyły się konkursy premier oraz debiutów. W tym pierwszym wygrała Karolina Lizner, w drugim zaś wyłoniono dwóch zwycięzców. Jednym z nich jest Kowalski.

Opole 2022: Wiktor Kowalski jednym z dwóch zwycięzców na „Debiutach”

W konkursie Debiuty na 59. KFPP w Opolu wygrały dwie osoby. Nagroda Anny Jantar, „Karolinka” powędrowała do Magdaleny „Meg” Krzemień, która zaprezentowała piosenkę „Od dzisiaj”.

Nagrodę Publiczności zdobył Kowalski. To on spośród aż dziewięciu artystów najbardziej urzekł widownię zebraną w amfiteatrze oraz telewidzów, którzy oddawali swoje głosy w głosowaniu za pomocą SMS-ów.

Jego piosenka „Co dnia” oraz głęboki głos zauroczyły oglądających. To nie pierwszy sukces wokalisty – wcześniej dotarł do finału programu „The Voice of Poland” oraz wygrał „Szansę na sukces”. To drugie zwycięstwo zapewniło mu występ na festiwalu w Opolu oraz zachwyt samej Ireny Santor.

Artysta urodził się w miejscowości Gnieździska w województwie świętokrzyskim. Prywatnie jest ojcem dwóch córek – Rozalii i Heleny. Pracuje w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej jako specjalista ds. pozyskiwania inwestorów i współpracy międzynarodowej.

Pomimo zawodu całkowicie niezwiązanego z branżą artystyczną, od dziecka pasjonuje się muzyką. Jako chłopiec śpiewał w kościele, występował też na przedstawieniach. Zdobył też muzyczne wykształcenie.

Studiował w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Kolejne uczelnie, na jakich zdobywał wiedzę, to Akademia Muzyczna Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy i Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Zobacz zdjęcia i film:

Wiktor Kowalski
Wiktor Kowalski, kadr z: „59 KFPP w Opolu – konkurs Debiutów”, TVP (2022)
Wiktor Kowalski
Wiktor Kowalski, kadr z: „59 KFPP w Opolu – konkurs Debiutów”, TVP (2022)

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. „Rolnik szuka żony”: Marta Paszkin na ostatniej prostej przed porodem. Próbuje go przyspieszyć
  2. Ruszyła pilna akcja. Chodzi o zanieczyszczenie toksynami
  3. Kasia Cichopek pokazała, w czym wystąpi na Festiwalu w Opolu. Kurzajewski będzie pod zachwycony