Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kim z wykształcenia jest Katarzyna Cichopek? Nim rozstała się z mężem „uprawiała zawód w domu”
Kamil Olek
Kamil Olek 15.03.2022 14:18

Kim z wykształcenia jest Katarzyna Cichopek? Nim rozstała się z mężem „uprawiała zawód w domu”

katarzyna cichopek
Kadr z programu „Pytanie na śniadanie”

Nazwisko Kasi Cichopek nie schodzi z pierwszych stron gazet czy portali – wszystko w związku z decyzją celebrytki i jej męża, Marcina Hakiela. Para postanowiła bowiem o rozwodzie po 14 latach małżeństwa. Niewielu fanów gwiazdy „M jak miłość” zna jednak szczegóły z jej życia, dotyczące między innymi tego, kim z wykształcenia jest Katarzyna Cichopek. Okazuje się bowiem, że nigdy nie ukończyła szkoły teatralnej.

Kim z wykształcenia jest Katarzyna Cichopek?

Mimo że aktorka (a obecnie także prezenterka) pojawia się na ekranach od ponad 20 lat, nigdy nie zdecydowała się na aplikowanie do szkoły aktorskiej. Warto zaznaczyć jednak, że teatr leżał w kręgu jej zainteresowań od najmłodszych lat. Cichopek uczestniczyła bowiem w zajęciach prowadzonych przez Halinę oraz Jana Machulskich, gdzie zdobyła ostatecznie uprawnienia instruktora teatralnego.

Nie zdecydowała się jednak na studia aktorskie (choć jako aktorka telewizyjna debiutowała w wieku 15 lat, rolą w serialu „Boża podszewka”). Po ukończeniu jednego z warszawskich liceów postawiła bowiem na niecodzienny kierunek studiów – psychologię stosunków międzykulturowych na Wydziale Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (funkcjonującej dziś jako Uniwersytet SWPS).

Cichopek przyznała jednak w rozmowie z „Faktem”, że nie jest to droga, którą chciałaby podążać, zwłaszcza że nie studiowała nigdy psychologii klinicznej. Jej praca dyplomowa dotyczyła zaś ruchu „New Age”.

– Takie osoby raczej nie terapeutyzują. Aczkolwiek gdy robią dalej specjalizację, jak najbardziej jest to możliwe, więc też bym mogła – przyznała.

W przeprowadzonym ponad rok temu wywiadzie wyznała też, że wyuczony zawód uprawia jedynie w domu, gdzie stara się być psycholożką własnego męża. Twierdziła jednocześnie, że działa to w dwie strony.

– Ja nie mam jednak takiej silnej psychiki, by brać na siebie trudne tematy innych. Mam nadzieję, że jestem terapeutką dla męża, bo on jest dla mnie terapeutą numer jeden i to mi wystarcza. Nawzajem dodajemy sobie otuchy – mówiła.

„Domowa terapia” nie przyniosła jednak oczekiwanych rezultatów. Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel poinformowali bowiem o rozstaniu po 17 latach związku (i 14 małżeństwa).

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Pieczka podczas wywiadu nagle zwrócił się do zmarłej żony. Po jego słowach dziennikarka zamilkła
  2. Dawid Kwiatkowski popłakał się na scenie i uciekł. Nigdy nie zapomni o tym występie
  3. Cezary Pazura pokazał syna. Internauci nie mogli uwierzyć własnym oczom. „Mały Czaruś”