Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Aktor ,,Klanu” ma bliźniaczkę. Siostra Piotra Swenda wybrała w życiu zupełnie inny kierunek
Karol Osiński
Karol Osiński 09.02.2021 17:47

Aktor ,,Klanu” ma bliźniaczkę. Siostra Piotra Swenda wybrała w życiu zupełnie inny kierunek

Klan
fot. TRICOLORS/East News

Jeden z najpopularniejszych i najdłużej emitowanych polskich seriali, Klan od samego początku obsadza wielu znanych aktorów. Jednym z nich jest Piotr Swend, znany z roli Maćka Lubicza. Mało kto wiedział, że ma siostrę bliźniaczkę, która nie urodziła z zespołem Downa. Wybrała całkowicie inną drogę zawodową i została nauczycielką. Fakt opublikował ich wspólne zdjęcie!

Piotr Swend występuje w serialu Klan praktycznie od samego początku produkcji. Jego siostra nigdy nie pojawiła się na planie i prawdopodobnie się tego nie doczekamy. Nie postanowiła podążać śladami brata.

Piotr Swend siostra bliźniaczka

Siostra bliźniaczka Piotra Swenda ma na imię Joanna. Popularny Maciek Lubicz z serialu Klan bardzo dobrze wywiązuje się z obowiązków zawodowych i przez wiele lat gry zaskarbił sobie sympatię wielu fanów w całej Polsce.

Bliźniaczka Swenda postanowiła podążyć nieco inną drogą i ukończyła studia, a następnie została nauczycielką. Nie zmienia to faktu, że od zawsze bardzo wspiera swojego brata w tym, co robi i jest z nim bardzo zżyta. Chodzili razem do szkoły podstawowej i siedzieli razem w ławce.

Ponad trzy lata temu siostra Piotra założyła rodzinę, a on sam był bardzo szczęśliwy z powodu, że został wujkiem. Dzisiaj z dumą może mówić, że poza zawodem aktora pełni rolę opiekuńczego wuja pociechy swojej siostry.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Siostra bliźniaczka Piotra Swenda, Asia, miesiąc temu urodziła chłopca. Cała rodzina jest szczęśliwa, a zwłaszcza mama Piotra, która często zajmuje się wnukiem – mówiła przed laty znajoma rodziny Piotra Swenda dla tygodnika Dobry Tydzień.

Piotr Swend kariera

Piotr Swend znany jest przede wszystkim z serialu Klan, w którym występuje od 1. odcinka, wyemitowanego w 1997 roku, jednak nie można zapominać, że to nie jest jego jedyna rola w życiu.

Było ich co prawda niewiele, jednak aktor doczekał się nawet materiału o samym sobie, zatytułowanym Podwójne życie Piotra S. Dodatkowo w 2000 roku miał przyjemność odegrać rolę Gucia w spektaklu Teatru Telewizja pt. 10 pięter. Ostatnia z przypisanych mu ról przypadła na rok 2019, kiedy to w filmie Przekręt wcielił się w postać jednego z mężczyzn.

W serialu Klan niejednokrotnie dochodziło do roszad. Jakiś czas temu usunięta została postać dr. Koziełły, którego grał nieżyjący już aktor Andrzej Strzelecki. Decyzja została podjęta niedługo po jego śmierci. Oczywiście to niejedyna postać, która zniknęła z produkcji, jednak fakt, że Piotr Swend bez przerwy utrzymuje się na planie tylko świadczy o tym, jak bardzo szanowanym jest aktorem. Informatorka Dobrego Tygodnia zdradziła także, czym zajmuje się ojciec Swenda.

Państwo Swendowie co niedziela chodzą z nim do kościoła na msze. Mama stoi na dole razem z Piotrusiem, a tata na chórze. Jest bowiem organistą w naszej parafii – czytamy w Dobrym Tygodniu.

A wy, za co lubicie Piotra Swenda?

Zobacz zdjęcie:

klan

Piotr Swend znany z serialu Klan ma siostrę bliźniaczkę.

Link do artykułu oryginalnego:

Maciuś z „Klanu” ma siostrę bliźniaczkę!

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: fakt.pl