Komunia święta 10 maja? Rodzice, których dzieci mają przystąpić do sakramentu już za kilka dni, są oburzeni zachowaniem łódzkiej parafii, informuje portal Onet.pl. Kiedy zostali wezwani do kościoła przez proboszcza, nie spodziewali się usłyszeć, że komunia ich dzieci odbędzie się za kilka dni. W większości polskich miast komunie święte przesunięte są na jesień. 
 
Rodzice, których dzieci miały przystąpić w maju do sakramentu Komunii Świętej, byli pewni, że została ona odłożona w czasie. Tymczasem 3 maja, proboszcz parafii na łódzkim Widzewie ogłosił, że ten ważny dzień nastąpi już za tydzień. – W kościele miałoby się spotkać blisko 30 dzieci. Przecież w dobie koronawirusa i epidemii to jest niewiarygodne zagrożenie – mówi portalowi jedna z zaniepokojonych matek. 
 
 
 
Komunia święta, a koronawirusa
 
Ksiądz proboszcz Grzegorz Jędraszek z kościoła pw. Matki Bożej Jasnogórskiej zapowiadał, że komunie zostaną przełożone na jesień. Jednak duchowny zmienił zdanie i komunia ma odbyć się 10 maja. Co na to rodzice?
 
 
 
W kościele usłyszeliśmy od proboszcza, że komunie odbędą się za tydzień, czyli 10 maja. Wszyscy byli w szoku – powiedziała portalowi mama, która została wezwana do kościoła na mszę i zebranie w sprawie komunii. 
 
Rodzice nie kryją oburzenia. Okazuje się, że w kościele w zaplanowano komunie klasowe, czyli co półtorej godziny w uroczystości miałoby wziąć udział blisko 30 dzieci z najbliższą rodziną. 
  1. Pilne: mogą zostać wprowadzone restrykcje w poruszaniu się? Zaskakujące słowa Szumowskiego
  2. Jackowski pomaga w poszukiwaniu Kacperka. Kobieta zdradziła całą prawdę o działalności, jaką podejmuje
  3. Nie żyje legendarny muzyk, miał koronawirusa. Cały świat zamarł

Komunia klasowa

Komunia klasowa zaniepokoiła rodziców, którzy zastanawiali się, między innymi, jak będzie wyglądało odkażanie ławek. Zdradzili, że proboszcz nie odpowiedział na żadne z zadanych mu pytań. Kiedy sprawa zyskała rozgłos, komunikat uległ zmianie, a komunie mają być kameralne i rodzinne. Dziennikarzom portalu Onet nie udało skontaktować się z proboszczem, natomiast głos zabrała łódzka kuria. 

W porozumieniu z rodzicami część osób zdecydowała się na tzw. komunie rodzinne powiedział rzecznik łódzkiej Archidiecezji. – Oznacza to, że w uroczystości uczestniczyć będzie kilkoro dzieci z najbliższą rodziną. Ci, którzy się z majowym terminem nie zgadzają, przełożyli komunie na październik – wyjaśnił. 

Jak podkreśla portal, nie udało im się dotrzeć do rodziców, którzy zgłosili prośby o udzielenie komunii rodzinnej. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

komunia
Fot. Pixabay.com Nowaja

Rodzice dowiedzieli się, że ich dzieci przystąpią do komunii 10 maja. Nie kryli zdziwienia. 

ZOBACZ TEŻ:

źródło: wiadomosci.onet.pl

Poprzedni artykułKura zniosła niezwykłe jajko. Właścicielom w końcu udało się nagrać moment rozbijania
Następny artykułKierowco, możesz stracić prawo jazdy. Wchodzą nowe przepisy, dotyczą każdego z nas
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.