Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Komunia Święta

Komunia Święta

Komunia córki
09.06.2024 20:38 “Bratowa wysłała na nas donos do skarbówki po komunii córki”

“Ja nigdy nie należałam do osób specjalnie wierzących w porównaniu do mojego męża. Karol miał dużą rodzinę i matka od małego wpoiła mu, że religijność jest ważna. Szczerze irytowało mnie, że mąż żegnał się przy każdym mijanym przez nas kościele czy chodził co niedzielę na mszę i mnie chciał na to namówić także. Prawdziwe kłótnie w tej kwestii zaczęły się jednak, kiedy na świecie pojawiła się nasza córka, Asia" - podzieliła się w sieci swoją historią Dominika. 

Czy ksiądz może nie udzielić dziecku pierwszej komunii? Wskazał 3 sytuacje
09.02.2024 17:46 Czy ksiądz może nie udzielić dziecku pierwszej komunii? Wskazał 3 sytuacje

W świecie duchowym każdy krok ma swoje znaczenie, zwłaszcza dla najmłodszych członków wspólnoty katolickiej, dla których pierwsza komunia święta jest wydarzeniem o wielkim znaczeniu. To moment, w którym stają się pełnoprawnymi uczestnikami liturgii Kościoła. Jednakże, zgodnie z zapisami prawa kanonicznego, ksiądz może odmówić dziecku przyjęcia pierwszej komunii, jeśli nie spełnia ono określonych warunków. Jakie są zasady?

Komunia
21.05.2023 09:05 Afera po Pierwszej Komunii w Poznaniu. 17-metrowa limuzyna zatamowała ruch, rozwinięto czerwony dywan

Limuzyną na Pierwszą Komunię Świętą? W Poznaniu miało dojść do kuriozalnej sytuacji przed jednym z kościołów, gdzie odbywała się uroczystość. Jak poinformował świadek sytuacji, samochód miał zatamować ruch na ulicy.Z pewnością wielu rodziców dąży do tego, by Pierwsza Komunia Święta ich dziecka odbyła się z prawdziwą pompą. Niektórzy wydają się jednak nieco zbyt dosłownie podchodzić do tematu.

Zastawiony stół i dziewczynka
18.04.2023 19:06 Cena za "talerzyk" na przyjęciu komunijnym szokuje. Nieprawdopodobne, właściciele lokali kompletnie poszaleli?

Zbliża się ten okres w roku, w którym dzieci przystąpią do I Komunii Świętej. Dla ich rodzin to wielkie wydarzenie, spośród których część zamierza świętować je w wystawnych restauracjach czy lokalach. Sprawdziliśmy, ile w takim wypadku będą musieli zapłacić za "talerzyk" dla gościa.Inflacja nie oszczędza żadnej z branż. Rodzice dzieci przystępujących w tym roku do komunii muszą liczyć się z kosztami!