Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Afera po Pierwszej Komunii w Poznaniu. 17-metrowa limuzyna zatamowała ruch, rozwinięto czerwony dywan
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 21.05.2023 09:05

Afera po Pierwszej Komunii w Poznaniu. 17-metrowa limuzyna zatamowała ruch, rozwinięto czerwony dywan

Komunia
Herzi Pinki, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons, Thinkstock z photoimages/Canva

Limuzyną na Pierwszą Komunię Świętą? W Poznaniu miało dojść do kuriozalnej sytuacji przed jednym z kościołów, gdzie odbywała się uroczystość. Jak poinformował świadek sytuacji, samochód miał zatamować ruch na ulicy.

Z pewnością wielu rodziców dąży do tego, by Pierwsza Komunia Święta ich dziecka odbyła się z prawdziwą pompą. Niektórzy wydają się jednak nieco zbyt dosłownie podchodzić do tematu.

Komunia "na bogato"

Maj, jak co roku, stoi pod znakiem Pierwszej Komunii Świętej. W całej Polsce tysiące dzieci przystępują do sakramentu, oczekując nie tylko na samą uroczystość, ale również i na zwyczajowo organizowane po niej przyjęcie.

Otoczka wydarzenia bywa bardzo finezyjna. Dość tu wspomnieć o zjawisku mody komunijnej, choć okazuje się, że w ostatnim czasie wykracza ona ponad dotychczasowe schematy. Przykładem może być “incydent”, do którego miało dojść w Poznaniu.

Jak wyglądała śmierć Kacpra Tekieliego? Tego dnia znajomy alpinista oglądał zdjęcia. Poczuł coś dziwnego

Limuzyna komunijna

O sprawie poinformował portal epoznan.pl, powołując się na słowa jednego z czytelników, który opisał sytuację, jaka miała mieć miejsce w niedzielę 7 maja ok. 13.30. Z jego słów wynika, że pod kościół przy ul. Szamarzewskiego podjechała limuzyna.

W ten sposób dowiezione miało być na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej jedno z dzieci. Jak twierdzi informator serwisu, samochód wywołał istny chaos na niewielkiej uliczce, wjeżdżając na nią pod prąd.

Komunia jak z bajki?

- Żadna tego typu uroczystość nie usprawiedliwia wjazdu pod zakaz oraz tamowania ruchu - zauważył słusznie czytelnik portalu, który poinformował o całej sytuacji. Jakby tego było mało, pod drzwi “komunijnej limuzyny” podłożony miał zostać czerwony dywan, po którym dziecko miało przejść do kościoła, by uczestniczyć w uroczystości.

Choć duchowni wielokrotnie zwracają uwagę na to, by tłumaczyć swoim pociechom istotę Pierwszej Komunii Świętej stawiając ją na przeciwnym biegunie do materializmu, nie da się ukryć, że w tej kwestii przekraczane są kolejne granice, czego dowodem może być sytuacja z Poznania.

Źródło: epoznan.pl