Złe wieści dla ludzi udających się na wakacyjny odpoczynek. Wszystko wskazuje na to, że na słoneczną, letnią pogodę nie ma co liczyć.

Planowana pogoda nad morzem

Choć wakacje już powoli dobiegają końca wielu z nas jeszcze planuje letni wypoczynek w Polsce. Okazuje się jednak, że może być z tym różnie – pogoda w tym roku zdecydowała się jeszcze trochę nam zepsuć planów. Synoptycy nie mają dobrych wieści dla ludzi planujących odpoczynek w znanych polskich kurortach.

Wszystko za sprawą niżu Luciano, który zapanował nad Europą i powoduje coraz częstsze ulewy. W najbliższych dniach w Sopocie temperatura ma nie przekroczyć 21 stopni, mogą do tego dołączyć także przelotne opady deszczu.

Słońca nie ma co wypatrywać także na Helu, tam ma być jeszcze chłodniej niż w Trójmieście. Słoneczna pogoda w najbliższych dniach raczej nie zawita także w Mielnie czy Międzyzdrojach.

Jaka pogoda w górach?

Można w takim wypadku zwrócić się w drugą stronę, na przykład w piękne, polskie góry. Tam można liczyć na ciepłą niedzielę, termometry mają pokazywać nawet 24 stopnie, a turystom towarzyszyć ma słońce.

Niestety już następnego dnia pogoda się załamie i wrócą chłodne dni. Synoptycy nie wykluczają także burz z piorunami. 

Wszystko zatem wskazuje na to, że powoli możemy się nastawiać na to, że w Polsce w tym roku jesień przyjdzie szybciej. Ostatnie podrygi lata planowane są w ten weekend we Wrocławiu i Olsztynie, gdzie możemy spodziewać się upałów.

 

Źródło: Super Express

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Beata Szydło namawia radnych do głosowania za utrzymaniem głośnej uchwały. Polska może stracić 2,5 mld euro