Krzysztof Krawczyk Junior do tej pory był obecny na wszystkich rozprawach w medialnej wojnie o spadek. Tym większe zaskoczenie wzbudziła jego nieobecność podczas ostatnich przesłuchań w sądzie. Stan jego zdrowia uległ nagłemu pogorszeniu. 

Krzysztof Krawczyk zmarł w kwietniu ubiegłego roku, ale nietrudno odnieść wrażenie, że medialna batalia pomiędzy jego synem a żoną trwa od wieków i nadal nie widać jej końca. Junior nie stawił się jednak na ostatniej rozprawie. Powodem był stan jego zdrowia.

Krzysztof Krawczyk Junior mocno przeżywa walkę o spadek po ojcu

W przypadku syna Krzysztofa Krawczyka, wstrząs związany ze śmiercią ojca był dopiero początkiem. Już kilka miesięcy przed tym wydarzeniem, losem cierpiącego na padaczkę pourazową mężczyzny zainteresowała się redakcja programu „Uwaga”, a emisja reportażu, który ukazywał wołające o pomstę do nieba warunki, w jakich przyszło mu żyć, niemal splotła się z pamiętnym 4 kwietnia.

Prawdą jest, że Krzysztof Krawczyk Junior kilkukrotnie tracił grunt pod nogami, tracąc dach nad głową, a jednocześnie zmagając się z przykrą chorobą, która stale podnosi jego nadwrażliwość na stres i skrajne sytuacje. W tej sytuacji ostatnim, czego potrzebował była walka o spadek.

Sprawa toczy się już od półtora roku. Zamiast wycofać się z zachowkiem, potomek artysty postanowił zawalczyć o testament, utrzymując, że dokument spisany tuż przed śmiercią ojca, a wykluczający go jako spadkobiercę, nie ma mocy prawnej.

Krzysztof Krawczyk Junior nie stawił się w sali sądowej. Jego stan uległ nagłemu pogorszeniu

Nadzieję pokładano w rozprawie, która miała odbyć się wraz z końcem listopada. Zeznawać mieli wówczas m.in. Marian i Bożena Lichtman oraz Krzysztof Cwynar i Zbigniew Rabiński, którzy opiekują się synem zmarłego przyjaciela. Z kolei ze strony żony Krawczyka pojawić miała się m.in. jej siostrzenica.

Tego dnia w Sądzie Rejonowym w Zgierzu zabrakło jednak kluczowej postaci, która do tej pory, choć złożyła już swoje zeznania, zawsze była obecna na sali. Okazało się, że Krzysztof Krawczyk Junior niedawno doznał nagłego ataku.

– Krzysiu już od kilku tygodni czuje się gorzej, ostatnio nawet nie przychodzi na zajęcia do Studia Integracyjnego. Kilkanaście dni temu dostał ataku padaczki w tramwaju. Przyjechało pogotowie i zabrało go na SOR – ujawnił w rozmowie z „Faktem” Rabiński.

Ze względu na znaczne pogorszenie stanu zdrowia, syn legendarnego artysty odciął się nie tylko od procesu, ale także od mediów. Wszystko za namową zaniepokojonego lekarza.

Lekarz Krzysia zabronił mu do końca roku kontaktów z mediami, osobami, które powodują u niego stres. Zabronił mu też występów i koncertowania. Ma teraz skupić się na sobie i się wyciszyć. On jest bardzo emocjonalny i wszystko bardzo przeżywa. A udział w procesie to dla niego zbyt duże emocje. Lekarz mu to odradził, bo to jest dla niego za duże zagrożenie – dodaje założyciel Studia Integracji, z którym związany jest 47-latek.

Krzysztof Krawczyk Junior
fot. youtube.com/
Uwaga! TVN

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
  2. Nie jedz tego wieczorem. Jeśli się zapomnisz, możesz mieć problemy ze snem
  3. Doda skrytykowana przez internautów, przekroczyła granicę dobrego smaku?„Ciekawe, jak twój obecny będzie to znosił”

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl