Krzysztof Penderecki zmarł 5 miesięcy temu, po długiej i ciężkiej chorobie. O jego śmierci rozpisywały się wszystkie media w Polsce. Teraz wychodzą na jaw zaskakujące fakty. Urna z prochami sławnego kompozytora nadal nie została pochowana. To z pewnością bardzo ciężki okres dla rodziny zmarłego, ale co dalej?

Krzysztof Penderecki zmarł 29 marca w swoim domu w Krakowie, miał 86 lat. Okazuje się, że nadal nie jest mu dane zaznać spokoju, ponieważ jego prochy wcale nie zostały pochowane. Niedługo mija pół roku od jego śmierci. Co na to rodzina zmarłego?

Krzysztof Penderecki nie został pochowany

Znany kompozytor i muzyk nadal nie doczekał się uroczystości pogrzebowych. Wszystko za sprawą trwającej pandemii koronawirusa, która uniemożliwia przeprowadzenie tego podniosłego obrządku.

— Z uwagi na czasy pandemii nigdy nie została wyznaczona data uroczystości pogrzebu Krzysztofa Pendereckiego. Rodzina, razem z Fundacją Panteon Narodowy i Ministerstwem Kultury i prezydentem Krakowa, postanowiła, że urna z prochami czeka do czasu pogrzebu w Kościele im. Św. Floriana w Krakowie. Ten okres dla rodziny jest bardzo trudny — powiedział dla portalu onet.pl dyrektor Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena, Andrzej Giza.

  1. Ogromna afera wśród gwiazd. Wieniawa publicznie wbiła szpilę Opoździe, musiała się bronić. Interweniował Antek
  2. Artur Barciś z mocnym apelem do Polaków. „Czy was niektórych po…” [WIDEO]

Andrzej Giza zdradza planowaną datę

Mężczyzna w dalszej części rozmowy z portalem dodaje, że data pogrzebu jest narazie planowana na maj 2021 roku. Wszystko po to, by jak najwięcej gości mogło brać udział w uroczystościach pogrzebowych, które będą miały charakter państwowy.

— Rozważany jest maj 2021 r. jako czas, w którym w uroczystościach będą mogli brać udział goście zza granicy, artyści i przyjaciele Pana Krzysztofa i Pani Pendereckiej. Trudno mówić o konkretnych datach — przyznaje dalej w wywiadzie dla Onetu.

Mężczyzna przypomina również o innych imprezach okolicznościowych, związanych z urodzinami zmarłego kompozytora. Są one zaplanowane na listopad.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Krzysztof Penderecki
fot. J. Pijarowski, wikipedia.org, Krzysztof Penderecki (2010), foto: J. Pijarowski, https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Penderecki#/media/Plik:Krzysztof.Penderecki.JPG

Mężczyzna zmarł 29 marca.

ZOBACZ TEŻ:

  1. W niedzielę o 5:00 rozpocznie się wielka ewakuacja w Polsce. Ogromne niebezpieczeństwo
  2. Czy to koniec „Klanu”, zniknie z TVP? Niepokojące wieści dla wszystkich fanów serialu, przyszłość produkcji jest niejasna
  3. Myśleli, że zaszła w ciążę przez niepokalane poczęcie. Prawda okazuje się wstrząsająca
  4. Dorota Wellman w samym kapeluszu. Odważne zdjęcia znalazły się w sieci
  5. Wszyscy Polacy dostaną dziś identycznego SMSa. Znamy jego treść
  6. Urocze, wnuczka Katarzyny Dowbor wygląda jak wykapana babcia. Dziennikarka znana jest ze swojej diety

Źródło: onet.pl, fakt.pl, interia.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 
Poprzedni artykułLegendarny muzyk nie żyje, wszyscy słuchaliśmy kawałków jego zespołu. Strata, jakiej nikt się nie spodziewał
Następny artykułMagda Gessler ma swojego sobowtóra. Jest nim mężczyzna, można się pomylić
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl