Lekarz to osoba, której powierzamy swoje życie i zdrowie. Niestety, bywa, że nawet najbardziej obdarzona zaufaniem ludzi osoba zawodzi. Tak jak w tym przypadku – w jednym z lubelskich szpitali musiała interweniować policja. Dlaczego? Pijany lekarz chciał operować.

Funkcjonariusze dostali zgłoszenie o nieprawidłowym zachowaniu jednego z lekarzy podczas operacji. Mężczyzna został zbadany i przesłuchany. Jakie konsekwencje poniesie nieodpowiedzialny pracownik lubelskiego szpitala?

Lublin: pijany lekarz chciał operować

Do zdarzenia doszło w Lublinie 15 stycznia. Lekarz najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu nie pierwszy raz. Policja od razu zbadała mężczyznę alkomatem. Badany miał blisko jeden promil alkoholu we krwi. 

Mężczyzna miał się tłumaczyć, mówiąc, że przyszedł do swojego gabinetu tylko po to, aby uzupełnić dokumentację i tego dnia, nie miał kontaktu z pacjentami, informuje Kurier Lubelski

Pracownicy szpitala zgłosili anonimowe zawiadomienie na policję o obecności nietrzeźwego lekarza, który podobno miał zamiar operować. Obawiali się konsekwencji działań doktora oraz martwili się o zdrowie i życie pacjentów. Policja od razu zjawiła się na miejscu.

Jakie działania podjęła policja?

Policja prowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie. Rzecznik praw szpitala tłumaczy w mediach, że pijany lekarz nie mógłby przystąpić do operacji w takim stanie. 

W tej sytuacji nasuwa się wiele pytań. Czy lekarz mówi prawdę? Czy pracownicy podjęli dobrą decyzję? Jakie konsekwencje czekają nieprofesjonalnego lekarza?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

lekarz
unsplash.com

Lekarz w jednym z lubelskich szpitali chciał operować pod wpływem alkoholu.

lekarz

Musiała interweniować policja.

lekarz
fot. Marcelo Leal, unsplash.com

Nie wiadomo jeszcze, jakie konsekwencje poniesie mężczyzna.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kolor stolca może być pilnym alarmem o Twoim zdrowiu. Jeden z nich świadczy o raku i innych paskudnych chorobach
  2. Kosmetyczka oszpeciła jej twarz. Lekarze nie mogli dojść, co zrobiono klientce w salonie
  3. Horoskop indiański zdradza najsilniejsze cechy. Które zwierzę jest twoim duchowym opiekunem?
  4. Michał Szpak padł ofiarą oszustów. Artysta ostrzega swoich fanów
  5. Musieli przerwać odcinek z Dagmarą. Śmierć przyszła nagle, dramat

źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/

 

Poprzedni artykułSchronisko oddaje do adopcji „najgorszego kota na świecie”. Nietypowe ogłoszenie przyciągnęło masę chętnych
Następny artykułMichał Szpak zdobył się na mocne wyznanie. Chodzi o jego przeszłość, obcy ludzie byli dla niego okrutni