Lidia Kopania wystąpiła na lipcowej gali boksu jako wykonawczyni hymnu państwowego. Nikt nie spodziewał się, ze reprezentantka Polski na Eurowizji w 2009 roku będzie w stanie okaleczyć ten utwór bardziej, niż zrobiła to Edyta Górniak. 

Wideo zaczęło krążyć po sieci dopiero teraz, mimo że od wydarzenia minęło ponad pół roku. Nagranie robi furorę. 

Lidia Kopania zaśpiewała hymn gorzej od Edyty Górniak? 

Lidia Kopania jest artystką już dość zapomnianą. Przede wszystkim pamiętają ją fani Eurowizji – wokalistka reprezentowała Polskę w tym konkursie w 2009 roku, jednak bez większych sukcesów. 

Ostatnio znów stało się o niej głośno przez aferę związaną z wyzwiskami w stronę Anny Karwan po jej występie w Opolu. 

– A Opole, jak zwykle… byle co. Ania K*rwan, brawo TVP – pisała na swoim Facebooku. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Za sprawę przepraszać musieli jej menadżerowie. Anna Karwan ostrożnie podeszła do sprawy, przede wszystkim krytykując postawę związaną z hejtem w sieci. 

Tym razem Kopania ponownie dała o sobie znać w sposób niezbyt korzystny dla jej kariery. Do sieci trafiło nagranie z lipcowej gali boksu, gdzie wokalistka wykonywała hymn Polski. Niestety, jej występ można zaliczyć do bardzo nieudanych.

Kopania chciała pochwalić się swoim kunsztem głosowym, a tymczasem w jej wokalu słychać było fałsze i manierę przypominająca nieprofesjonalne zawodzenie. Czyżby pojawił się godny następca hymnu śpiewanego przez Górniak?

Przeżyjmy to jeszcze raz: Edyta Górniak zaśpiewała hymn na mistrzostwach świata w Korei Południowej w 2002 roku

Myśląc o wykonaniu Kopani, nie można przejść obojętnie wobec prekursora, do którego teraz jej wykonanie jest porównywane. 

W 2002 roku Edyta Górniak wykonała hymn Polski na mistrzostwach świata w piłce nożnej w Korei Południowej. Jej wykonanie, pełne ozdobników, które kompletnie nie pasowały do powagi państwowego hymnu, nie przypadło rodakom do gustu. 

Lidia Kopania dorównała Edycie Górniak, pytanie jednak, czy jej wersja hymnu będzie równie popularna. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: [plotek.pl]

Poprzedni artykułMarta Manowska zerwała zaręczyny? „Po ważnym rozstaniu, ciachniętym jak nożem, czasem trzeba się nowo oddychać i chodzić”
Następny artykułW jej żołądku pojawiła się 48 cm kula włosów. Wszystko przez syndrom Roszpunki