Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Lidia Kopania wywołała skandal na preselekcjach do Eurowizji. Powiedziała, dlaczego fałszowała
Michał Fitz
Michał Fitz 20.02.2022 20:11

Lidia Kopania wywołała skandal na preselekcjach do Eurowizji. Powiedziała, dlaczego fałszowała

Lidia Kopania
Pawel Wodzynski/East News

W miniony weekend odbyły się preselekcje do tegorocznej edycji Eurowizji. Zwyciężył w nich Krystian Ochman. Spore zainteresowanie wzbudziła też Lidia Kopania, choć akurat nie z pozytywnych pobudek.

Jej występ był kontrowersyjny ze względu na śpiew. Co na jego temat miała do powiedzenia sama wokalistka?

Lidia Kopania broni swojego występu

Internauci oraz telewidzowie momentalnie dali znać, że występ Lidii Kopani był według nich naprawdę niskich lotów. Piosenkarka wyraźnie fałszowała, a także myliła słowa swojego utworu. Co ciekawe, taki wykon nie wynikał z jej słabej dyspozycji dnia, a ze świadomej decyzji.

Lidia Kopania wytłumaczyła bowiem, że taką miała wizję tego utworu. Nie chciała śpiewać go w standardowy sposób i wyszła z założenia, że wyróżni się czymś na tle innych uczestników. Niestety, choć udało jej się uzyskać taki efekt, nie był on pozytywny. Sama wokalistka nie uważa jednak, że zrobiła źle. Bardziej czuje się niedoceniona.

Co ciekawe, autorki piosenki wydały już za pośrednictwem mediów społecznościowych specjalne oświadczenie, w którym odcinają się od tego, w jaki sposób został potraktowany ich utwór. Podkreśliły, że Kopania nie konsultowała z nimi swojego pomysłu, dlatego nie chcą być one już kojarzone z tekstem, który napisały.

– Taka dobra piosenka poszła na marne – skwitowały.

Warto też nadmienić, że występ Lidii Kopani nie był jedyną kontrowersją tamtego wieczora. Dziwił również fakt, że Krystian Ochman, pomimo ostatecznego zwycięstwa, został surowo oceniony przez jury. Taki stan rzeczy miał wynikać jednak z tego, że wokalista niechętnie wchodził w interakcję z mediami, a to w przypadku konkursu Eurowizji również jest istotne.

Zobacz występ:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Uwielbiany dziennikarz po wybudzeniu ze śpiączki przerwał milczenie. Widział porażające rzeczy
  2. Co się dzieje z Witoldem Pasztem? Niepokojący widok na profilu jurora „The Voice Senior”
  3. Tomasz Karolak pokazał swojego syna. Internauci nie mogli uwierzyć w to, co widzą: „Klon”

Źródło: Super Ekspress

Źródło: telemagazyn.pl