Lidl i Biedronka wprowadzają zmiany w godzinach pracy swoich sklepów. Reorganizacje wynikają z panującej pandemii. Sklepy muszą zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom i pracownikom. Dlatego dobrze jest się zapoznać z nowymi zasadami funkcjonowania marketów, zanim wyjdziemy z domu.

Lidl i Biedronka wprowadzają zmiany w godzinach otwarcia. We wczesnym przedpołudniu będzie też obowiązywała przerwa techniczna, podczas której sklepy będą zamknięte.

Lidl i Biedronka wprowadzają zmiany

Zmiany godzin otwarcia mają ścisły związek z panującą pandemią koronawirusa. Pracownicy sklepu są bardzo narażeni na zarażenie wirusem SARS-CoV2. Tak samo klienci tych wielkich dyskontów, którzy raczej unikają wychodzenia z domu, a dopiero podczas przebywania w sklepie mają możliwość kontaktu z większą ilością osób. Dlatego Lidl wprowadził żele antybakteryjne dostępne dla pracowników i klientów. 

Zatem, dopóki trwa pandemia, godziny otwarcia ulegają zmianie. Jeśli warunki kwarantanny będą jeszcze bardziej zaostrzone, wszystko może ulec kolejnej reorganizacji. Na razie jednak Lidl skraca swoją pracę o godzinę, czyli będzie otwarty od 7 do 21 godziny. Biedronka będzie funkcjonować od godziny 8 do 20. W niektórych przypadkach będzie to o godzinę lub dwie dłużej, jednak dotyczy to tylko bardzo dużych sklepów. 

  1. Kiedy Polacy przestaną zarażać się koronawirusem? Specjaliści prognozują datę
  2. Wszyscy byli w błędzie? Znaleźli nowe objawy koronawirusa, pod żadnym pozorem nie wolno ich lekceważyć
  3. Czy pies może jeść owoce? Lista owoców, które nie szkodzą psu

Przerwa techniczna dla pracowników

Właściciele Biedronki zdecydowali się na zwiększenie dbałości o swoich pracowników. Mają oni zostać podzieleni na dwie grupy. Przerwa techniczna ma służyć oddaniu zmiany i rozliczeniu się po tej zakończonej w sposób bezkontaktowy. Przerwy techniczne są przewidziane na godzinę  13:30 i trwają do 14:00. Wszystko po to, by zapewnić pracownikom bezpieczeństwo. Lidl również wprowadza takie przerwy do swojego harmonogramu dnia, chociaż sklep nie ogłosił oficjalnie rotacyjnego sposobu pracy ani oficjalnej godziny przerwy technicznej. 

Póki co nie ma informacji na temat zmian godzin funkcjonowania Tesco, Auchan czy innych marketów. Najpewniej sytuacja ta zmieni się niedługo. Krótszą pracę o godzinę ogłosiła Żabka, do której możemy się wybrać od 7 do 22. W większości sklepów obowiązuje minimum 1,5 m odległości w kolejce między klientami. Pracodawcy starają się zabezpieczyć swoich pracowników i zadbać o to, by nosili maseczki i rękawiczki jednorazowe. Wielu zdecydowało się na zbudowanie płyty z pleksi, która ma stanowić dodatkową ochronę dla kasjerów.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

lidl
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Kasia Zaremba/East News

Pracownicy sklepów Biedronka, mają pracować rotacyjnie, czyli tak by obie zmiany wymieniały się rozliczeniami bezkontaktowo.

lidl
fot. unsplash.com @markusspiske

Większość sklepów zmienia godziny swojego otwarcia. Musimy też być gotowi na stanie w kolejce na zewnątrz sklepu, jeśli w środku będzie znajdował się już założony przez sklep limit osób.

lild
fot. unsplash.com

Póki co półki są pełne potrzebnych produktów. Jednak to, co rozchodziło się najchętniej podczas robienia zapasów, nadal szybko się sprzedaje. Najtrudniej obecnie dostać żel antybakteryjny.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dramat we Włoszech wciąż trwa. Stwierdzono więcej ofiar śmiertelnych niż w Chinach
  2. Dwa pierwsze przypadki koronawirusa w kolejnym kraju. Mają 26 i 36 lat
  3. Odwołują komunię, archidiecezja ujawnia swój plan. Przez epidemię musieli podjąć trudną decyzję
  4. Ogromne zmiany dla seniorów. Biedronka wprowadziła dla niech specjalną zmianę, inni sieci zrobią to samo?
  5. Za banknot 10 zł możesz dostać majątek. Wystarczy zwrócić uwagę na jedną rzecz
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

źródło: next.gazeta.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl