Mama w ciąży na próżno szukała pomocy w jednym ze szpitali. Kobieta przybyła na miejsce wraz ze swoją 8-letnią córeczką. Dziewczynka została zgwałcona, a żaden z dyżurujących lekarzy nie znalazł dla niej czasu. Sprawa w sieci odbiła się szerokim echem. Aż trudno uwierzyć w karygodne postępowanie doświadczonych specjalistów.

Zachowania lekarzy jednego ze szpitali klinicznych w żaden sposób nie da się wytłumaczyć. Ciężarna matka, która przyszła na oddział ze swoją zgwałconą córeczką przez ponad 24 godziny nie znalazła pomocy. Na miejscu żaden z doktorów nie chciał wykonać badania, które potwierdziłoby krzywdę wyrządzoną dziecku.

Mama na próżno błagała o pomoc

Dramatyczne zajście miało miejsce w szpitalu klinicznym nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego im. prof. Tadeusza Sokołowskiego przy ul. Unii Lubelskiej 1. To właśnie tam zjawiła się ciężarna kobieta błagająca o pomoc dla swojej 8-letniej córeczki. Kobieta w tym czasie była w 9 miesiącu ciąży i w każdej chwili mogła zacząć rodzić.

Mama
unsplash.com @joewthompson

Mama była w 9 miesiącu ciąży. 

Dziennikarzom Głosu Szczecińskiego udało się dowiedzieć, że matka dzwoniła wcześniej do placówki i uprzedziła o swoim przybyciu. Jednak doktor, która miała zająć się dziewczynką, swój dyżur skończyła nieco wcześniej, niż planowała i po prostu opuściła oddział. Z kolei następna dyżurująca lekarka odmówiła przeprowadzenia badania bez podania konkretnej przyczyny. 8-latkę zbadano dopiero o północy w gabinecie ginekologicznym znajdującym się w zupełnie innej części miasta.

Kim jest sprawca?

Sprawą natychmiast zajął się sąd rodzinny oraz prokuratora z uwagi na wiek dziewczynki, oraz domniemanego sprawcy. Chłopiec, który dopuścił się gwałtu nie ma jeszcze 15 lat.

– Z uwagi na wiek pokrzywdzonej dziewczynki oraz domniemanego sprawcy, sąd nie udziela na ten temat szczegółowych informacji. Takie postępowanie się toczy, ale w tym momencie dotyczy ono wyłącznie tego, czy taki czyn miał miejsce- mówił dla fakt24.pl Michał Tomala, rzecznik prasowy sądu okręgowego w Szczecinie.

Nie ulega wątpliwości, że dyżurujący lekarze swoim haniebnym postępowaniem złamali przyrzeczenie lekarskie, stanowiące część Kodeksu Etyki Lekarskiej.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Mama
unsplash.com @loilamtan

8-letnia dziewczynka padła ofiarą gwałtu. 

Mama
unsplash.com @hush52

Wśród lekarzy na próżno był szukać pomocy. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wszyscy z komórkami zapłacą więcej. Już niebawem podwyżka cen
  2. Anna Zejdler jest z Markiem Bukowskim? Była żona Ibisza pokazała się z przystojnym aktorem
  3. Horoskop wedyjski. Poznaj swój znak księżycowy i niezwykłą przyszłość
  4. Polska gwiazda właśnie ogłosiła, że spodziewa się bliźniaków. Pokazała zdjęcie i wywołała lawinę komentarzy
  5. Magda Gessler była w miejscowości Krzysztofa Jackowskiego, usłyszała i zobaczyła fatalne rzeczy. „Sekta diabelska”
  6. Katarzyna od 5 lat ciągle jest w ciąży i jest z tego dumna. „Nie rozumiem kobiet, które poprzestają na jednym dziecku”
Poprzedni artykułSzczeniak został porzucony przez swoje „ludzkie” brwi. Teraz jego życie zmieniło się na zawsze
Następny artykułMąż Grażyny Torbickiej to wybitny lekarz. Gwiazda zdradziła, jak go poznała 38 lat temu
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.