Mama w ciąży na próżno szukała pomocy w jednym ze szpitali. Kobieta przybyła na miejsce wraz ze swoją 8-letnią córeczką. Dziewczynka została zgwałcona, a żaden z dyżurujących lekarzy nie znalazł dla niej czasu. Sprawa w sieci odbiła się szerokim echem. Aż trudno uwierzyć w karygodne postępowanie doświadczonych specjalistów.

Zachowania lekarzy jednego ze szpitali klinicznych w żaden sposób nie da się wytłumaczyć. Ciężarna matka, która przyszła na oddział ze swoją zgwałconą córeczką przez ponad 24 godziny nie znalazła pomocy. Na miejscu żaden z doktorów nie chciał wykonać badania, które potwierdziłoby krzywdę wyrządzoną dziecku.

Mama na próżno błagała o pomoc

Dramatyczne zajście miało miejsce w szpitalu klinicznym nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego im. prof. Tadeusza Sokołowskiego przy ul. Unii Lubelskiej 1. To właśnie tam zjawiła się ciężarna kobieta błagająca o pomoc dla swojej 8-letniej córeczki. Kobieta w tym czasie była w 9 miesiącu ciąży i w każdej chwili mogła zacząć rodzić.

Mama
unsplash.com @joewthompson

Mama była w 9 miesiącu ciąży.

Dziennikarzom Głosu Szczecińskiego udało się dowiedzieć, że matka dzwoniła wcześniej do placówki i uprzedziła o swoim przybyciu. Jednak doktor, która miała zająć się dziewczynką, swój dyżur skończyła nieco wcześniej, niż planowała i po prostu opuściła oddział. Z kolei następna dyżurująca lekarka odmówiła przeprowadzenia badania bez podania konkretnej przyczyny. 8-latkę zbadano dopiero o północy w gabinecie ginekologicznym znajdującym się w zupełnie innej części miasta.

Kim jest sprawca?

Sprawą natychmiast zajął się sąd rodzinny oraz prokuratora z uwagi na wiek dziewczynki, oraz domniemanego sprawcy. Chłopiec, który dopuścił się gwałtu nie ma jeszcze 15 lat.

Z uwagi na wiek pokrzywdzonej dziewczynki oraz domniemanego sprawcy, sąd nie udziela na ten temat szczegółowych informacji. Takie postępowanie się toczy, ale w tym momencie dotyczy ono wyłącznie tego, czy taki czyn miał miejsce- mówił dla fakt24.pl Michał Tomala, rzecznik prasowy sądu okręgowego w Szczecinie.

Nie ulega wątpliwości, że dyżurujący lekarze swoim haniebnym postępowaniem złamali przyrzeczenie lekarskie, stanowiące część Kodeksu Etyki Lekarskiej.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Mama
unsplash.com @loilamtan

8-letnia dziewczynka padła ofiarą gwałtu.

Mama
unsplash.com @hush52

Wśród lekarzy na próżno był szukać pomocy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wszyscy z komórkami zapłacą więcej. Już niebawem podwyżka cen
  2. Anna Zejdler jest z Markiem Bukowskim? Była żona Ibisza pokazała się z przystojnym aktorem
  3. Horoskop wedyjski. Poznaj swój znak księżycowy i niezwykłą przyszłość
  4. Polska gwiazda właśnie ogłosiła, że spodziewa się bliźniaków. Pokazała zdjęcie i wywołała lawinę komentarzy
  5. Magda Gessler była w miejscowości Krzysztofa Jackowskiego, usłyszała i zobaczyła fatalne rzeczy. „Sekta diabelska”
  6. Katarzyna od 5 lat ciągle jest w ciąży i jest z tego dumna. „Nie rozumiem kobiet, które poprzestają na jednym dziecku”

Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.