Marek Walczewski zmarł 26 maja 2009 roku po długiej walce z chorobą. Codziennie była przy nim jego żona, Małgorzata, która do tej pory pamięta ostatnie słowa aktora.

Marek Walczewski był genialnym aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym. Prywatnie mężem Małgorzaty Niemirskiej, aktorki znanej między innymi z filmu „Czterej pancerni i pies”. Ich małżeństwo było niezwykle szczęśliwe, zakończyło się jednak nagle, po 35 latach.

Walczewski urodził się 9 kwietnia 1937 roku w Krakowie, gdyby żył, dziś obchodziłby 85. urodziny. Jak wyglądało małżeństwo Państwa Walczewskich? Jaka była przyczyna śmierci aktora?

Nagła śmierć Marka Walczewskiego

Aktor przez wiele lat zmagał się z Alzheimerem. Ostatnie 5 lat życia Walczewski spędził w specjalnym ośrodku, jego stan był już na tyle zły, że nikogo nie poznawał, nie chodził i nie mówił.

– Codziennie się z nim żegnałam. To było straszne patrzeć, jak najukochańsza osoba traci kontakt ze światem- mówiła żona aktora w rozmowie z portalem pomponik.pl.

TTBZ

Krótko przed śmiercią, Walczewski odzyskał na chwilę świadomość, powiedział do żony „Małgolku, jakaś ty piękna!” Były to jego ostatnie słowa, zmarł 26 maja 2009 roku.

Małżeństwo Państwa Walczewskich

Małgorzata Niemirska i Marek Walczewski poznali się podczas realizacji spektaklu „Desperaci”. Między aktorami od razu zaiskrzyło, ich wspólna droga rozpoczęła się jednak od dużego skandalu- zarówno Małgorzata, jak i Marek byli już w związkach.

Przyszedł taki moment, że nie mogliśmy się z Markiem dalej oszukiwać i z tym walczyć. Rozstać się? To przecież byłby gwałt na naturze! Są takie sytuacje w życiu, kiedy się działa jak laser, kiedy ma się siłę, która kruszy mury. Tak też było z nami– zwierzyła się kiedyś Małgorzata.

Para pobrała się 19 grudnia 1974 roku, na ślub cywilny zaprosili wyłącznie świadków. Małżeństwo aktorów, trwające 35 lat, było niezwykle udane i szczęśliwe. Darzyli się miłością, szacunkiem, zrozumieniem.

Marek Walczewski był genialnym aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym. Zagrał w wielu sztukach i filmach, między innymi w ekranizacji „Wesela” i „Ziemi obiecanej”. Walczak grał również na małym ekranie- wystąpił gościnnie w „Złotopolskich”, „Świecie według Kiepskich”, jednak wielką popularność przyniosła mu rola Stępnia w „13 posterunku”.

Zobacz zdjęcie:

Marek Walczak
Kadr z filmu „13. Posterunek”

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Lider legendarnego polskiego zespołu zmarł w wieku 60 lat. Do tragicznych wydarzeń doszło 2 lata temu
2. Co się dzieje z ojcem Łukasza Nowickiego? Jeden z najsłynniejszych polskich aktorów nagle zniknął
3. Przez Atlantyk. Maja Hirsch ujawniła, co Królikowski robił w nocy. Rzadko potem pamiętał, do czego doszło

Źródło: pomponik.pl