Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Mariusz Sabiniewicz zmarł na nowotwór. Wzruszający widok grobu aktora
Karol Osiński
Karol Osiński 19.06.2021 10:38

Mariusz Sabiniewicz zmarł na nowotwór. Wzruszający widok grobu aktora

Mariusz Sabiniewicz
fot. Autorstwa Sławek – Sabiniewicz Mariusz, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3017456

Mariusz Sabiniewicz zmarł na nowotwór trzustki 26 kwietnia 2007 roku w Poznaniu. Zapamiętany został m.in. ze słynnego serialu M jak miłość, w którym wcielał się w postać Norberta, męża Marty. Aktor został skremowany, a urna z jego prochami spoczęła Cmentarzu komunalnym nr 1 Miłostowo w Poznaniu. Bardzo mały nagrobek artysty wyciska łzy z oczu.

Pogrzeb artysty odbył się kilka dni po jego śmierci. Miał zaledwie 44 lata. Pozostawił pogrążoną w żałobie żonę Ilonę oraz dwójkę dzieci: Darię i Tomka.

Kariera Mariusza Sabiniewicza

Mariusz Sabiniewicz rozpoczynał swoją karierę artystyczną w 1985 roku. Studia ukończył na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi i zadebiutował na deskach Teatru Studyjnego im. Juliana Tuwima, tamże.

Większość swojego życia spędził w Poznaniu, gdzie jego pierwszym pracodawcą został tamtejszy Teatr Polski. Po czterech latach pracy przeniósł się do Teatru Nowego, gdzie występował do momentu swojej śmierci. Fani z całej Polski najlepiej pamiętają go jako Norberta z serialu M jak miłość.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Miał przyjemność występować w wielu uznanych produkcjach teatralnych, wyreżyserowanych przez uznane postaci w polskich świecie artystycznym tj.: Krystyna Janda, Janusz Wiśniewski, czy Krzysztof Warlikowski i wiele innych. Ponadto grał w serialach: Kryminalni, Na dobre i na złe, Boża podszewka, czy Pogranicze w ogniu.

Grób Mariusza Sabiniewicza

Przez wiele lat aktor zmagał się z rakiem trzustki, który bezpośrednio przyczynił się do jego śmierci. W pogrzebie Mariusza Sabiniewicza, który odbył się 2 maja 2007 roku udział wzięło wiele znanych aktorów, tj.: Dominika Ostałowska, Cezary Pazura, Małgorzata Kożuchowska, Zbigniew Zamachowski, czy Piotr Polk.

Artysta został skremowany, a urna z jego prochami została złożona do malutkiego grobu na polu urnowym Cmentarza komunalnego nr 1 Miłostowo w Poznaniu. Na płycie znajduje się jedynie imię i nazwisko oraz rok narodzin i śmierci słynnego aktora.

Zobacz zdjęcie:

Mariusz Sabiniewicz

Tak wygląda grób Mariusza Sabiniewicza.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum

Źródło: fakt.pl, pl.wikpedia.org