„Milionerzy” to program, który niejednokrotnie potrafi zaskoczyć. Pytania, które padają z ust Huberta Urbańskiego, momentami są tak trudne, że nawet wybór kół ratunkowych nic nie pomaga. W 414. odcinku produkcji TVN uczestnik musiał zmierzyć z tego typu pytaniem, które dotyczyło dziedziny biologii. 

Tym razem Hubert Urbański przerwał dobrą passę uczestnika programu „Milionerzy” pytaniem o żyły i transport krwi. Czy było to łatwe, czy trudne pytanie? Sami oceńcie. 

„Milionerzy”: uczestnik poległ na pytaniu z dziedziny biologii 

W 414. odcinku programu „Milionerzy” działo się naprawdę wiele. Początkowo uczestnik produkcji TVN szedł jak burza. Pewnie większość widzów, była przekonana, że pan Maciej Maliński z Gniezna zajdzie naprawdę daleko, jednak przez jedno pytanie musiał pożegnać dobrą passę. 

Hubert Urbański przerwał szczęśliwy ciąg pytaniem: które z żył transportują krew utlenowaną? Pan Maciej miał do wyboru jak zwykle 4 odpowiedzi, a wśród nich: 

  • A: „żyły podobojczykowe”
  • B: „żyły płucne”
  • C: „żyły przełykowe”
  • D: „żyły tchawicze”

Początkowe pytania nie sprawiały uczestnikowi programu „Milionerzy” większych trudności, jednak przy tym długo się zastanawiał. Skorzystanie z kół ratunkowych okazało sie nieuniknione. 

Które z żył transportują krew utlenowaną?

Które z żył transportują krew utlenową? – właśnie takie pytanie padło z ust Huberta Urbańskiego. Czy były to żyły podobojczykowe, płucne, przełykowe, czy może tchawicze? 

Niestety, przy tego typu pytaniach odpowiedź nie przychodzi od razu do głowy, trzeba się dobrze zastanowić, tak też uczynił pan Maciej. Po dłuższym namyśle jednak postanowił skorzystać z telefonu do przyjaciela. 

Pan Piotr również nie znał odpowiedzi, wtedy sprawa skomplikowała się jeszcze bardziej. Pan Maciej nie chcąc ryzykować, postanowił zrezygnować z odpowiedzi na pytanie. Wówczas Hubert Urbański zapytał go, jaka odpowiedź najbardziej wydawała mu się poprawna. 

Pan Maciej postawił na opcję D, czyli żyły tchawicze. Zatem decyzja o rezygnacji okazała się całkiem słuszna, ponieważ poprawną odpowiedzią była opcja B, czyli żyły płucne. 

Trudne? Sami oceńcie. 

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Milionerzy 

 

 

 

Poprzedni artykułByła uczestniczka programu „Rolnik szuka żony” opowiedziała, jak zmieniło się jej życie po udziale w produkcji TVP
Następny artykułZmarł tata Anny Przybylskiej. „Nigdy nie wiesz, kiedy po raz ostatni widzisz kogoś”
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.