Minister Edukacji Dariusz Piontkowski nie mógł spodziewać się takich pytań. Wczoraj uczestniczył w kolejnym wywiadzie. Poruszone tam wątki wywołały dosyć nietypową reakcję szefa resortu edukacji narodowej. Jak sobie poradził z odpowiedziami na nie?

Minister Edukacji Narodowej musiał zmierzyć się z aktualnymi pytaniami krążącymi wokół ostatnich głośnych protestów działaczy LGBT. Padło pytanie m.in. o tęczową flagę. Jaka była reakcja szefa tego resortu?

Minister Edukacji o tęczowej fladze

Wczoraj Dariusz Piontkowski udzielił rozmowy dla programu Money. To się liczy. Jest ona dostępna na stronie moneyv.wp.pl. Już pierwsze pytanie mogło wywołać kontrowersje, a jednocześnie zapowiadało dalsze wątki, które były poruszane w wywiadzie.

Na wstępie dziennikarz zapytał, co minister sądzi o przynoszeniu tęczowej flagi na rozpoczęcie roku szkolnego pierwszego września.

— Ze względów epidemicznych nie zalecamy, by dzieci przynosiły do szkoły jakiekolwiek niepotrzebne przedmioty, które są trudne do zdezynfekowania — mówił minister.

  1. Czy Sylwia Bomba miała operacje plastyczne? Gwiazda „Gogglebox” jeszcze nigdy nie była tak szczera
  2. Emerytura dla pewnej grupy Polek i Polaków będzie znacznie wyższa. Decyzja zapadła, przedstawiamy szczegóły

Jeśli nie flaga, to ubiór

Skoro flaga to „przedmiot trudny do zdezynfekowania”, redaktor zapytał o ubiór. Czy on może być kolorowy? Dziennikarz wysnuł spekulację, że niektórzy uczniowie mogą być za to oceniani. Minister edukacji zapewniał, że są to dwie różne rzeczy.

— Czym innym jest próba bardzo ostrej propagandy lewicowej, a czym innym jest kolorowy strój ucznia. To są zupełnie dwie różne rzeczy — tłumaczył lekko zdenerwowanym i zniecierpliwionym tonem.

Dodatkowo powiedział, że każda szkoła ma własny regulamin, który reguluje m.in. zasady dotyczące schludnego stroju. Jeśli ktoś ma ochotę się wyróżniać ubiorem, szef resortu nie widzi w tym niczego złego.

Uważacie, że miał rację?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Minister edukacji
Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER,

Minister wypowiedział się na temat kolorowej flagi w szkole.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Premier zdecydował, Kancelaria ogłosiła. Będzie obowiązywał już od jutra
  2. Anna Dymna jest zrozpaczona. Przez ostatnie wydarzenia i stres wróciła do nałogu
  3. Niewyobrażalna tragedia w Sopocie. W przychodni kazali mu czekać, zmarł na ulicy
  4. Mops skrzyżowany z husky. Ich szczenięta są przedziwne i jak żadne inne przykuwają wzrok
  5. Gdy klienci zobaczą ogromne zmiany w Kauflandzie, natychmiast przystaną . Zakupy już nie będą już wyglądać tak samo
Poprzedni artykułRodzina zrobiła sobie zdjęcie w starym kinie. W tle mama zauważyła kogoś jeszcze, przeraziła się
Następny artykułSmutne informacje o Katarzynie Dowbor. Gwiazda jest nieuleczalnie chora
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.