Mrówka, która wymarła około 66 milionów lat temu, znacznie różniła się od swoich dzisiejszych przedstawicieli. Dowód? Naukowcy z New Jersey Institute of Technology, Chińskiej Akademii Nauk oraz Uniwersytetu w Rennes we Francji opublikowali wyniki badań bursztynu sprzed 99 milionów lat, w którym zatopiona została prehistoryczna mrówka oraz karaluch. Niewiarygodne!

Scena, która została utrwalona w bursztynie, jest niewiarygodna. Jak przestawił portal Dziennik Naukowy, według wyników badań naukowców piekielna mrówka zaatakowała karalucha, a żywica na zawsze zachowała ich ostatnią walkę. Badacze doszli do zaskakujących wniosków.

Piekielna mrówka zatopiona w bursztynie

Liczący 99 milionów lat bursztyn został znaleziony w Mjanmie. Jak potwierdzają naukowcy, w skamielinie widać osobnika należącego do wymarłej podrodziny mrówek z okresu kredy, nazywanych także mrówkami z piekła lub piekielnymi mrówkami. 

Phillip Barden z NJIT, główny autor badania zaznaczył, że piekielna mrówka to gatunek, który zniknął z Ziemi podczas wymierania kredowego około 66 milionów lat temu.

  1. Krzysztof Jackowski miał porażającą wizję. Jego słowa nie pozostawiają złudzeń „Boże, ja się boję mówić”
  2. Golden retriever za nic nie chce opuścić parku. Właściciele nagrali genialny protest

Prehistoryczna mrówka

Bursztyn uwiecznił, jak mrówka chwyta karalucha w śmiercionośne żuwaczki, które w przeciwieństwie do dzisiejszych mrówek, poruszały się wertykalnie, a nie horyzontalnie.

– Odkąd odkryto pierwszą piekielną mrówkę około stu lat temu, pozostaje tajemnicą, dlaczego te wymarłe zwierzęta są tak różne od mrówek, które mamy dzisiaj. Ta skamielina ujawnia mechanizm stojący za czymś, co moglibyśmy nazwać eksperymentem ewolucyjnym – stwierdził na łamach pisma Current Biology badacz. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

mrówka
fot. New Jersey Institute of Technology

W bursztynie sprzed 99 milionów lat została zatopiona piekielna mrówka podczas walki z karaluchem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie mógł spać, wyżył się na psie. Kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
  2. Olbrzymi pies spotkał na swojej drodze gang kotów. Wszystko się nagrało
  3. Najpiękniejsza Polka właśnie ogłosiła radosną nowinę. Pokazała również swojego przystojnego ukochanego
  4. Są dwie grupy, które będę mieć drastycznie niskie emerytury. Sprawa dot. ogromnej liczby Polaków
  5. Gwiazda TVN transmitowała na żywo swój ślub. Nagle z ust pana młodego padło niecenzuralne słowo
  6. Kraków. Inspektorzy weszli do opuszczonego mieszkania, żeby uratować zwierzęta. Zastali widok jak z koszmaru, porażające

źródło: dzienniknaukowy.pl

Poprzedni artykułWiadomość, która zelektryzowała tysiące Polaków. Od nowego roku czeka nas ogromna zmiana
Następny artykułMarina i Wojtek Szczęsny mają tajemniczy biznes. Zarabiają krocie w całej Europie, nikt nie miał pojęcia
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.