Wpis proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy rozpętał burzę w internecie. Ksiądz opublikował na Facebooku zdjęcie  małego chłopca opatrzone komentarzem: „Po katolicku: na kolanach i do ust, a na rękę co najwyżej trzciną”.

Ksiądz Roman Koblewski wywołał ogromne emocje wśród internautów po tym, jak zamieścił na swoim profilu zdjęcie chłopca przyjmującego komunię i opisał go zdaniem: „Po katolicku: na kolanach i do ust, a na rękę co najwyżej trzciną”.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10211752193541351&set=a.1712726579024.2085318.1263957836&type=3

Internet podzielony

Niefortunny wpis podzielił internautów. Niektórzy twierdzą, że przekroczył on granice dobrego smaku, inni bronią księdza i nie doszukują się w jego wpisie żadnego erotycznego podtekstu.

Tuż po ogłoszeniu „rejestru Ziobry”, do którego cudem (dokonanym przez św. Pedomisia z Belgii) nie wpisano księży-pedofilów, ks. Kneblewski robi sobie takie żarciszki na Twitterze – napisał na swoim profilu pisarz Jacek Dehnel.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Ksiądz Roman Kneblewski potwierdza, że po katolicku jest brać na kolanach do ust, bo „na rękę co najwyżej trzciną”. Czyli wiemy jak biorą księża. A Państwo? – komentuje internauta.

Bardzo słusznie ksiądz napomina wiernych aby przyjmowali Świętą Hostię na kolanach-człowiek uniża się w pokorze przed Bogiem i oddaje Jemu cześć. Ja też przyjmuję komunię na kolanach… jako jedna jedyna w kościele – pisze internautka.

Za to, że chce aby wierni godnie przyjmowali komunię? Wy macie mózgi wyprane erotyką – komentuje kolejna osoba.

Kneblewski krytykuje internautów

Proboszcz nie widzi w swoim wpisie nic niewłaściwego. Twierdzi, że jedynie w żartobliwym wydaniu odniósł się do „problemu”, jakim jest przyjmowanie komunii na stojąco. Ostro krytykuje osoby, które doszukały się w jego poście podtekstu.

– A jednak! Wylał się jakiś niczym nie uprawniony potok pomyj. Mnóstwo wulgarnych i jadowicie nienawistnych komentarzy, przesyconych chorymi, zboczonymi skojarzeniami głęboko zasmuca z powodu ujawnienia się aż tylu ludzi chorych lub opętanych. Jest pilna potrzeba modlitwy! – piszę na swoim profilu ksiądz Kneblewski.

https://www.facebook.com/ksroman.kneblewski/posts/10211757031182289?pnref=story

Kontrowersje wokół Kneblewskiego

Ksiądz Kneblewski jest znany ze swojego zaangażowania sprawami politycznymi. Z jego ust mogliśmy usłyszeć już wiele kontrowersyjnych wypowiedzi. W swoich wypowiedziach określał uchodźców jako „islamskich najeźdźców”. Ponadto jest zagorzałym obrońcą narodowców i przeciwnikiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2017 roku Kneblewski dostał zakaz wypowiadania się na tematy polityczne przez biskupa Jana Tyrawę.

ZOBACZ TEŻ: Czy Magda Gessler wzięła ślub?! Jest wiele powodów, by tak sądzić

Źródło: fakt.pl