Wołodymyr Zełenski nie zamierza opuszczać Kijowa i na bieżąco informuje swoich obywateli o sytuacji w kraju. Prezydent Ukrainy opublikował też gorące podziękowania, skierowane do polskiej pary prezydenckiej. Ciepłe słowa usłyszała także Agata Duda.

Andrzej Duda i jego żona od początku zbrojnego ataku Rosji na Ukrainę są w stałym kontakcie z Wołydymyrem Zełeńskim. Prezydent Ukrainy podziękował im za ich postawę.

Agata Duda usłyszała podziękowania od prezydenta Ukrainy

Andrzej Duda i jego żona odwiedzili wczoraj miejscowość Korczowa na granicy z Ukrainą. Pierwsza Dama była w miejscach zakwaterowania kobiet i dzieci z Ukrainy. Prezydent Polski napisał po tym na Twitterze:

Mówiłem wieczorem do prezydenta Zełeńskiego „Powiedz swoim chłopakom, że mogą spokojnie walczyć. Ich rodziny są u nas bezpieczne” – napisał Duda.

Wołodymyr Zełeński odwzajemnił te serdeczne słowa w jednym ze swoich wystąpień:

Tysiące ukraińskich kobiet i dzieci przyjęto godnie. Nikt nie pyta, jakiej są narodowości, jakiej wiary, ile mają pieniędzy. Tak naprawdę nie mamy już granicy z przyjazną Polską. Ponieważ razem jesteśmy po stronie dobra – ogłosił.

Prezydent Ukrainy podziękował Andrzejowi Dudzie za pomoc w organizowaniu pomocy humanitarnej oraz zapewnieniu bezpieczeństwa uchodźcom. Podziękowania usłyszała też Agata Duda:

Jestem wdzięczny żonie Andrzeja – Agacie. Szczerze uważam ich za przyjaciół. […] Udało nam się zapobiec kryzysowi humanitarnemu na granicy – wyznał Zełeński.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Prywatna korespondencja Muchy trafiła do sieci. Niemożliwe okropne wiadomości. „Zachowujesz się jak Putin”
  2. Wszystko nagle się zatrzymało. Sceny, jakich jeszcze nie było w „Pytaniu na śniadanie”
  3. Sama ukręciła na siebie bicz? Wielka afera po oświadczeniu Maryli Rodowicz. „Brak taktu i kultury”