Nastolatek postanowił spotkać się ze swoją rówieśniczką. Niestety, romantyczną randkę przerwali funkcjonariusze policji, którzy zdecydowali się niemądre i nieostrożne zachowanie pary ukarać. Jak się okazuje, nie tylko z powodu naruszenia kwarantanny.

Nastolatek złamał zasady kwarantanny razem ze swoją koleżanką. Spotkanie miało mieć charakter towarzyski. Młodzi ludzie nie unikną kary za nieostrożne postępowanie – nie tylko złamali kwarantannę, mogą mieś poważne kłopoty.

Nastolatek naruszył nie tylko kwarantannę

Sytuacja wydarzyła się na przedmieściach Buska-Zdroju. Para wybrała mało uczęszczane miejsce w okolicach parku, pora też była późna, więc oboje nie martwili się o obecność osób trzecich. Nastolatkowie rozmawiali i zamówili pizzę. W czasie oczekiwania na posiłek, ktoś zapukał w szybę samochodu. Okazało się, że to funkcjonariusz policji.

Gdy szyba została uchylona na prośbę policjanta, dość łatwo było wyczuć zapach marihuany. Policjant kazał wysiąść parze i przeszukał młodego mężczyznę, który miał w portfelu dwie porcje narkotyku. Oboje przyznali się, że czekają na pizzę i spotkali się w charakterze towarzyskim.

  1. Czy maseczki szyte w domu chronią przed wirusem? Ekspert rozwiewa wątpliwości
  2. Agata Duda złamała przepisy? Narażono zdrowie wielu młodych osób
  3. Zrozpaczony syn nagrał poruszające wideo. Jego rodzice zmarli na koronawirusa w odstępie kilku minut

Randka będzie słono kosztować

Niestety para złamała nakaz rozszerzonej kwarantanny. Młodzi ludzie byli zaskoczeni obecnością policji, mimo że były jasne komunikaty rządu, iż funkcjonariusze zobowiązani są do monitorowania miasta. Jednym z głównych celów ich służby jest dbanie o to, by kwarantanna nie była łamana bez poważnego powodu. Do tego narkotyki, które znaleziono przy młodym mężczyźnie, dodatkowo go pogrążyły.

W aktualnej sytuacji epidemiologicznej nie można poruszać się z drugą osobą, nie zachowując odstępu dwóch metrów. Dodatkowo, wyjście z domu może się odbyć tylko w celu zrobienia zakupów lub pójścia do pracy. Złamanie tego przepisu jest karalne surową grzywną wynoszącą nawet do 30 000 złotych. Tej kary mogą spodziewać się młodzi ludzie, którzy postanowili zorganizować spotkanie towarzyskie w samochodzie. Dodatkowo nastolatka może czekać wyrok do trzech lat pozbawienia wolności za posiadanie narkotyków. Policja skierowała sprawę do sądu. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

nastolatek
Fot. policja.pl

Policjanci zainteresowali się samotnym autem zaparkowanym przy parku. Jak się okazało – słusznie. Para narażała nie tylko swoje zdrowie.

nastolatek
unsplash.com/ Toa Heftiba

Para postanowiła zorganizować sobie randkę podczas panującej kwarantanny. Niestety, teraz oboje muszą za to zapłacić.

nastolatek
instagram.com @x.k.a.s

Niestety nastolatek poniesie podwójne konsekwencje. Za naruszenie kwarantanny i posiadanie narkotyków.

ZOBACZ TEŻ:

  1. To już pewne. W sobotę otwarcie nowych stacji metra
  2. Na plaży doszło do niewiarygodnej sytuacji. Skutek pandemii, który wywołuje ogromne zaskoczenie
  3. Monitoring z windy ku przestrodze właścicieli psów. Chwila nieuwagi i mogłoby skończyć się tragicznie
  4. „Nasz Nowy Dom” odmienił jej życie. Niestety, zmarła kilka tygodni po remoncie
  5. Ważne wiadomości dla Polaków planujących wizytę u dentysty. Ministerstwo wydało specjalne zalecenia
  6. Macie konto w PKO BP, Pekao, mBanku lub Credit Agricole? Właśnie wprowadzono zmiany, o których musicie wiedzieć

źródło: echodnia.eu

Poprzedni artykułNie żyje legenda świata mody. Przyczyną był koronawirus, ogromna strata
Następny artykułNowa metoda walki z koronawirusem. Nietypowy sposób pomógł już wygrać z niejedną epidemią
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.