Światowe media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje Nathalie Delon — francuska aktorka, gwiazda filmu Jean-Pierre’a Melville’a Samuraj. Artystka zmarła 21 stycznia w czwartek na nowotwór, miała 79 lat — poinformował za pośrednictwem Instagrama syn aktorki, Anthony Delon.

Nie żyje gwiazda francuskiego kina. Agencja AFP przypomniała, że u szczytu swojej kariery, Nathalie Delon była nazywana jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie. Ostatnimi czasy zmagała się z nowotworem.

Nie żyje Nathalie Delon

Nathalie Delon była pierwszą żoną francuskiego gwiazdora Alaina Delona. 21-letnia wtedy dziewczyna poznała o osiem lat starszego od siebie aktora, kiedy ten był jeszcze w burzliwym związku z Romy Schneider.

W tajemnicy przed światem para wzięła ślub, po czym wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie Delon miał zacząć pracę w ramach kontraktu z wytwórnią MGM. Niedługo potem na świecie pojawił się ich syn Anthony.

Później para wystąpiła wspólnie w głośnej produkcji Jean-Pierre’a Melville’a Samuraj. Niestety, ale ich małżeństwo nie wytrzymało próby czasu i rozpadło się po niecałych pięciu latach.

Głównym powodem rozstania były notoryczne zdrady Delona, który miał romans z poznaną na planie kryminału Jeff Mireille Darc. Niewierności męża to było za dużo dla Nathalie i postanowiła od niego odejść.

Kim była Nathalie Delon?

Nathalie Delon była francuską aktorką, scenarzystką i reżyserką filmową. Urodziła się w 1941 roku w północno-wschodnim Maroku.

Związek z Alainem Delonem nie był jej pierwszym. Mając 18 lat aktorka wyszła za mąż za francuskiego żołnierza Guya Barthelemy’ego, z którym również doczekała się dziecka — córeczki Nathalie.

Występ w Samuraju był jej debiutem. Później pojawiła się jeszcze w dramacie wojennym Armia Cieni, w kryminale szpiegowskim 48 godzin z Anthony Hopkinsem, Sinobrody z udziałem Richarda Burtona i Raquel Wlech, komedii kostiumowej Bardzo ładna i bardzo wesoła historia.

Nie zabrakło jej również w komediodramacie Romantyczna Angielka z Glendą Jackson i Helmutem Bergerem oraz melodramacie kostiumowym Rogera Vadima Wierna żona, gdzie wcieliła się w postać hrabiny Flory De Saint Gilles.

Aktorka próbowała też swoich sił jako scenarzystka i reżyserka filmowa. Stworzyła Zawiadomienie o nieszczęśliwym wypadku, w którym zagrała główną rolę. Wyreżyserowała również komedię romantyczną Słodkie kłamstwa, z Treatem Williamsem i Joanną Pacułą.

Warto również przypomnieć, że była autorką piosenki Island Life, które pojawiła się w filmie Romana Polańskiego Frantic.

Niestety, ale to niejedyna smutna wiadomość, która ostatnio obiegła media.

Zobacz zdjęcie:

nie żyje
fot. instagram.com/therealanthonydelon

O śmierci aktorki poinformował jej syn. Dodał specjalne zdjęcia na Instagrama.

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Interia, Wikipedia

Poprzedni artykułAgnieszka Chylińska pożegnała Papcio Chmiela. Artystka dodała specjalny wpis na Instagramie
Następny artykułW piątek wieczorem zmieniono rozporządzenie ws. obostrzeń. W życie weszły nowe przepisy
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl