Nie żyje Aleksander Skowroński, aktor znany z takich produkcji jak m.in. Na dobre i na złe, czy U pana Boga w ogródku. O śmierci aktora poinformował Związek Artystów Scen Polskich. W ostatnich latach artysta miał borykać się z problemami finansowymi oraz licznymi chorobami. To wielka strata dla całej polskiej sceny artystycznej. Odszedł w wieku 84 lat.

Portal telemagazyn.pl informuje, że odtwórca roli Ignacego w filmie U pana Boga w ogródku cierpiał na cukrzycę, niewydolność oddechową, zwyrodnienie stawów, a także zmagał się z problemami sercowymi. Dodatkowo przez dłuższy czas bezustannie towarzyszyły mu problemy finansowe.

Nie żyje Aleksander Skowroński

Aktor, który w swojej bogatej karierze zawodowej miał przyjemność brać udział w kilkudziesięciu produkcjach, jednakowo filmowych, jak i teatralnych, Aleksander Skowroński nie żyje. To bez wątpienia ogromna strata dla każdego fana jego artystycznego geniuszu.

Największą rozpoznawalność przyniosła aktorowi rola ogniomistrza Ignacego w filmie reżyserii Jacka Bromskiego pt. U pana Boga w ogródku. W ostatnim czasie telewidzowie mogli ujrzeć go w serialu 39 i pół tygodnia, gdzie wcielił się w postać Miłogosta, dziadka Ewy.

Niestety, w ostatnich latach aktor nie miał łatwo w życiu. Zmagał się z licznymi chorobami, które nie tylko utrudniały mu życie zawodowe, ale przede wszystkim prywatne. Artysta miał potwierdzoną cukrzycę, do której doszła niewydolność oddechowa oraz zwyrodnienie stawów i problemy z sercem.

Co więcej, Aleksander Skowroński miał zamieszkiwać w zadłużonym mieszkaniu komunalnym, wraz z niewidomym synem. Aktor musiał przebyć długą i ciężką drogę, by walczyć o odpowiedni byt, oraz warunki do życia. Dziś poinformowano o jego śmierci.

Kim był Aleksander Skowroński?

Aleksander Skowroński urodził się 6 grudnia 1935 roku. Był aktorem filmowym i teatralnym. Przez wiele lat swojej kariery zawodowej związany był z Teatrem Lalki i Aktora Miniatura w Gdańsku, z Towarzystwem Bierszalin w Białymstoku, Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białystoku, a także Wybrzeże w Gdańsku.

O śmierci aktora wiadomość podał Związek Artystów Scen Polskich za pośrednictwem Facebooka. Artystę pożegnano we wzruszających słowach, przy okazji oddając mu hołd za nieopisane zasługi dla Polskiej sceny artystycznej.

– Dzisiaj, nie doczekawszy zbliżających się 85. urodzin, odszedł Aleksander Skowroński, aktor przez wiele lat związany z Teatrem Lalki i Aktora Miniatura w Gdańsku, gdzie zadebiutował grając postać Melchiora w „Pastorałce” Schillera w reżyserii Natalii Gołębskiej […] W dowód uznania dla jego dokonań artystycznych Sekcja Teatrów Lalkowych ZASP wyróżniła go w 2012 roku swoją najwyższą Nagrodą HENRYK – czytamy na Facebooku ZASP.

Co więcej, wspomniano rolę aktora w filmie U pana Boga w ogródku, z której został fantastycznie zapamiętany.

 Odszedł niezapomniany emerytowany ogniomistrz, ojciec komendanta z obrazu „U pana Boga w ogródku”... Żegnaj! – dodano.

Rodzinie zmarłego składamy najszczersze kondolencje.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Dzisiaj, nie doczekawszy zbliżających się 85. urodzin, odszedł Aleksander Skowroński, aktor przez wiele lat związany z…

Opublikowany przez Związek Artystów Scen Polskich Wtorek, 24 listopada 2020

Zmarł aktor Aleksander Skowroński. Miał 84 lata.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Kłęby dymu pod Warszawą. Ogień trawi cały budynek
  2. Wyrzucili psa z 8. piętra, niestety zginął. Grozi im do 5 lat więzienia, odpowiednia kara?
  3. Wśród krów ukrył się pies, znajdziesz go? Zagadka jest arcytrudna, większość poddaje się po 5 minutach
  4. Wiceminister edukacji ujawnił plan powrotu do szkół. Wszystko ma związek ze zmianą terminu ferii, ważna wiadomość dla każdego rodzica
  5. Od 13 lat jest w ciąży. Kobieta opublikowała rodzinne zdjęcia, internauci liczą jej dzieci
  6. Golden retriever zgubił się w lesie. Rok później zdarzył się prawdziwy cud
  7. Media właśnie podały tragiczną wiadomość. Nie żyje Diego Armando Maradona

Źródło: telemagazyn.pl

Poprzedni artykułWygląda jak zwykłe zdjęcie babci z wnukiem. Dopiero po kilku sekundach, wszyscy nagle wstrzymują oddech
Następny artykułMinister zdrowia przekazał smutną wiadomość dla wielu rodzin. Chodzi o ferie
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl