Lelum.pl

fot. Pixabay/Arcaion

Nie żyje Barbara Lityńska. Słynna aktorka z zespołem downa odeszła w wieku 50 lat

14 Marca 2023

Autor tekstu:

Martyna Pałka

Właśnie przekazano smutne wiadomości. Po długiej chorobie niespodziewanie odeszła Barbara Lityńska. Była najsłynniejszą polską aktorką z zespołem Downa.

Gwiazda, którą widzowie pokochali za wielkie serce i poczucie humoru odeszła niespodziewanie w wieku zaledwie 50 lat. O śmierci artystki poinformował Teatr 21 za pomocą postu w social mediach.

Nie żyje aktorka Barbara Lityńska

W poniedziałek 13 marca przekazano smutne wieści o śmierci wybitnej polskiej aktorki. Barbara Lityńska odeszła niespodziewanie w wieku zaledwie 50 lat. Gwiazda od lat zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. 

Informację o odejściu uwielbianej artystki przekazał za pomocą swojego postu na Facebooku Teatr 21, gdzie od lat spełniała się sama Barbara Lityńska. 

- Kochani, ze złamanymi sercami, dzielimy się z Wami najsmutniejszą wieścią, że Nasza Najdroższa i Niezastąpiona Aktorka, Poetka i Rewolucjonistka Barbara Lityńska, po długiej chorobie odeszła dzisiaj rano. Barbaro, Basiu, Baśka - zawsze będziesz z nami! Na każdej scenie świata - czytamy na profilu Teatru 21 w social mediach.

 

Katarzyna Dowbor

Artur odszedł z ekipy Katarzyny Dowbor. Miał smutny powód, wiemy co dziś robi

CZYTAJ DALEJ

Barbara Lityńska była jedną z najsłynniejszych aktorek z zespołem Downa

Widzowie mieli szanse bliżej poznać gwiazdę przy okazji hitowego serialu Netflixa “Głęboka woda”, gdzie wcieliła się w postać Matyldy, czyli siostry głównej bohaterki. Dodatkowo spełniała się na deskach teatralnych, a na swoim koncie ma role w takich spektaklach, jak “Alicja w Krainie Czarów", “Święty Market”, “Sen nocy letniej” czy “Dworzec wszędzie nigdzie”.

Barbara Lityńska zasłynęła jako jedna z najsłynniejszych aktorek z zespołem Downa. Jest nawet bohaterką specjalnego reportażu pod tytułem “Uśmiech do życia”, opowiadającego o losach osób zmagających się z tą chorobą.

 

 

Kim była Barbara Lityńska?

Gwiazda zasłynęła nie tylko swoimi rewelacyjnymi kreacjami aktorskimi, ale również działalnością. Przez długi pracowała w synagodze, jako pomoc do dzieci i w kuchni. Uczęszczała także na zajęcia do pracowni PAR-TER.

O Barbarze Lityńskiej głośno zrobiło podczas pogrzebu swojego ojca Jana, który zmarł w wieku 75 lat. Aktorka wygłosiła wówczas wzruszającą przemowę, podczas której podziękowała tacie za wszystko.

– Byłeś super tatą. Byłeś dla mnie dobrym ojcem. Gdy miałam operację oka, byleś ze mną. Gdy tego potrzebowałam, zawsze w ważnych chwilach byłeś ze mną. Za to Ci dziękuję - wyznała Barbara Lityńska podczas ceremonii pogrzebowej.

Zobacz zdjęcia:

Barbara Lityńska.jpg
fot.
Katarzyna Cichopek, Pytanie na śniadanie

Katarzyna Cichopek aż pisnęła, mały gość "Pytania na śniadanie" ściął z nóg wszystkich jednym zdaniem

CZYTAJ DALEJ
Azja Express

Azja Express: Łozo nagle rozpłakał się podczas kolacji. Jego partner od razu wiedział, o co chodzi

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

śmierć gwiazd

Podobne artykuły

Plotki i gwiazdy

Czarno białe zdjęcie na profilu Marty Kubackiej, a pod nim słowa wsparcia i życzenia zdrowia. Cała Polska jednoczy się w modlitwie
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

„Jaka chudzina”. Co się stało z Magdą Narożną? Ludzie jej nie poznają po drastycznej przemianie
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Edyta Golec, jak bogini. Takiej jej jeszcze nie widzieliśmy, biała suknia, kwiaty we włosach. Fani zachwyceni
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Druzgocące wyznanie Katarzyny Figury. Prawie nikt nie wiedział, do czego doszło w jej życiu
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Dagmara Kaźmierska powiedziała, co uważa o Janie Pawle II. Nie przebierała w słowach
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Nie żyje Warszosław Kmita. Aktor odszedł w wieku 79 lat w wyniku choroby
Czytaj więcej >
Martyna Pałka

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]