Nie żyje ks. Kazimierz Orzechowski. Duchowny, a zarazem aktor kultowego serialu TVP zmarł w wieku 90 lat. Ostatnie lata życia spędził w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie. O śmierci duchownego i aktora poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Kim był i w jakich produkcjach wystąpił?

Nie żyje ks. Kazimierz Orzechowski. Był nie tylko duchownym, ale również popularnym aktorem. Największą rozpoznawalność przyniosła mu rola księdza w serialu Złotopolscy. O jego śmierci poinformował dzisiaj Związek Artystów Scen Polskich, pozostawiając fanów w ogromnym smutku. Swoje ostatnie dni spędził w Domu Artystów w Skolimowie, gdzie również umarł. Dożył wspaniałego wieku, miał 90 lat. To wyjątkowa postać, która kryła wiele tajemnic. 

Nie żyje ks. Kazimierz Orzechowski

Informację o tym, że nie żyje ks. Kazimierz Orzechowski przekazał Dom Artystów Weteranów w Skolimowie, za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku.

– Szanowni Państwo, z wielkim smutkiem, zawiadamiamy, że dziś rano, w Domu Artystów Weteranów, zmarł Ksiądz Kazimierz Orzechowski. Duchowny, aktor oraz wieloletni rezydent naszego Domu w Skolimowie – czytamy w krótkim oświadczeniu. 

Kazimierz Orzechowski był aktorem i duchownym zarazem. Największą sławę przyniosła mu rola księdza Leskiego, w serialu TVP: Złotopolscy. Jego śmierć zasmuciła wielu fanów. To wielka strata dla Kościoła, a także świata polskiej kinematografii. 

Kim był ks. Kazimierz Orzechowski?

Ks. Kazimierz Orzechowski był nie tylko księdzem, a również znamienitym aktorem. W 1952 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Łodzi i początkowo swoje życie miał zamiar poświęcić właśnie aktorstwu. Kilka lat później w jego życiu nastał przełom i skłonił się bardziej w kierunku wiary w Boga. W czerwcu 1968 roku przyjął święcenia kapłańskie, jednak nie zrezygnował ze swojego wyuczonego zawodu.

Co więcej, prowadził pielgrzymki do Ziemi Świętej i Rzymu. W latach 1994–2009 pełnił funkcję kapelana Domu Aktora w Skolimowie, w którym spędził ostatnie lata swojego życia. Mimo że był księdzem, spełniał się również w roli aktora. Zagrał w kilkudziesięciu różnych przedstawieniach i filmach. Widzowie z pewnością zapamiętali go z roli księdza Leski w serialu Złotopolscy, w którym występował przez 13 lat. Jeszcze nie są podane żadne szczegóły dotyczące pogrzebu i konkretnej przyczyny śmierci aktora.  

Zobacz zdjęcia ks. Kazimierza Orzechowskiego:

Nie żyje ks. Kazimierz Orzechowski
filmpolski.pl

Nie żyje ks. Kazimierz Orzechowski.

Nie żyje ks. Kazimierz Orzechowski
filmpolski.pl

Zmarł w wieku 90 lat w Skolimowie. 

Nie żyje ks. Kazimierz Orzechowski
filmpolski.pl

Grał w serialu Złotopolscy

ZOBACZ TEŻ:

  1. Doda opowiedziała o swoich wymaganiach koncertowych. Niełatwo ją zadowolić
  2. Agnieszka Sienkiewicz nie pojawi się w nowym sezonie „Przyjaciółek”. Ma ważny powód
  3. Roksana Węgiel swoją karierę zawdzięcza Majce Jeżowskiej? Gwiazda doceniła ją przed laty
  4. Jedna z najbardziej zjawiskowych Polek PRL-u rozebrała się tylko raz. Wokół artystki narosło wiele tajemnic
  5. Gwiazda TVN opluta i popchnięta na ulicy. Powód? Jedna rzecz, którą miała przy sobie