Niemowlę, które przewieziono do szpitala w Rudzie Śląskiej, w ciężkim stanie, nie żyje. Lekarze walczyli o jego życie kilka godzin. Oficer prasowy rudzkiej policji starszy aspirant Arkadiusz Ciozak poinformował, że rodzice miesięcznego chłopca zostali zatrzymani. Lekarze stwierdzili, że chłopczyk był maltretowany.

Jak podaje Fakt, najprawdopodobniej rodzina wezwała pogotowie do chłopca. Niemowlę w ciężkim stanie przetransportowano Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Mimo reanimacji dziecka nie udało się uratować.

Nie żyje niemowlę – rodzice zostali zatrzymani

Do dziecka najprawdopodobniej karetkę wezwała rodzina. Sprawa trafiła natychmiast na policję, gdy lekarze stwierdzili, iż dziecko nosi ślady maltretowania. Oficjalnie jeszcze nie potwierdzono, że to maltretowanie było powodem śmierci dziecka.

Jak powiedział oficer prasowy rudzkiej policji starszy aspirant Arkadiusz Ciozak, rodzice zostali natychmiast zatrzymani. Miesięczny chłopiec miał jeszcze rodzeństwo.

  1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
  2. Wkrótce w skrzynkach wielu Polaków pojawi się oficjalny list. Będziemy musieli wyznać wszystko
  3. Do sieci wyciekło nieznane dotąd zdjęcie Agaty Dudy. Internauci dopatrzyli się czegoś dziwnego, chodzi o jeden konkretny szczegół

Zatrzymano rodziców dziecka

Aspirant Ciozak poinformował także, że zatrzymani rodzice mają także 14-miesięczną córkę. Dziewczynka została przewieziona do szpitala w celu wykonania badań. Jej życiu nie grozi niebezpieczeństwo.

Jeśli policja potwierdzi, że rodzice są winni śmierci chłopczyka, zostaną postawione im zarzuty, a starsza córeczka odebrana. Niestety, podobnych sytuacji w Polsce dzieje multum. Przemoc odbywa się za zamkniętymi drzwiami. Czasem znęcający się wpadną przez przypadek, tak jak pewna babcia, która nie wiedziała, że w windzie jest zarejestrowana kamera przemysłowa. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

niemowlę
Fot. Zach Lucer, Unsplash

Jeśli jesteśmy świadkami przemocy wobec kogokolwiek, a w szczególności dzieci, reagujmy. Jeśli boimy się, istnieje niebieska linia. Konsultanci powiedzą, jak mamy się zachować, by pomóc. Numer niebieskiej linii: 800-120-002.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Gotujesz rosół na kurczaku? Babcie ostrzegają, 1 część kury w ogóle się nie nadaje, nie wrzucajcie jej do garnka
  2. Uciekali przed horrorem. Mieli tylko jedno wyjście. Dramat w Europie. Nagranie wbija w fotel
  3. Matka czwórki dzieci zginęła dramatyczną śmiercią. Wszystko przez spacer z psami
  4. Wielu nie ma pojęcia, co 23 lata temu zrobiła Jolanta Kwaśniewska. Nie widziała innej możliwości
  5. Nie żyje niemowlę, rodzice zatrzymani. Polskę obiegły tragiczne informacje
  6. Widzisz na swoich dłoniach literę X? Dobrze się przypatrz, sprawa jest poważna

źródło: fakt.pl

 

Poprzedni artykułNic słodszego dziś nie zobaczycie. Urocze szczeniaczki zasnęły w misce
Następny artykułWielu nie ma pojęcia, co 23 lata temu zrobiła Jolanta Kwaśniewska. Nie widziała innej możliwości
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.