Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Znana aktorka walczy z rakiem. Na aukcję przekazała swój kultowy strój, kwota zwala z nóg
Marta Kulik
Marta Kulik 07.11.2019 08:57

Znana aktorka walczy z rakiem. Na aukcję przekazała swój kultowy strój, kwota zwala z nóg

nowotwór
fot. kadr z filmu Grease

Nowotwór, z którym walczy znana aktorka, sprawił, że zapragnęła pomóc innym chorym. Na własnej skórze przekonała się, jak kosztowne może być leczenie, które często trwa latami. Aby wesprzeć potrzebujących, na aukcję przekazała kultowy strój, w którym zagrała jedną ze swoich najważniejszych ról. Suma, która padła na licytacji, zwala z nóg.

Olivia Newton-John zapadła widzom w pamięci ze względu na swój występ w filmie Grease z 1978 roku. Strój motocyklowy, w którym grała, sprawił, że wyglądała oszałamiająco. Aktorka zdaje sobie sprawę z tego, że filmowe rekwizyty chętnie są kupowane przez fanów, dlatego postanowiła wykorzystać to w szczytnym celu. Sama dobrze wie, jak kosztownego leczenia wymaga nowotwór.

Olivia Newton-John choruje na nowotwór

Olivia Newton-John walczy z nowotworem już drugi raz. Po raz pierwszy choroba zaatakowała ją w latach 90. Kilka lat temu gwiazda znowu usłyszała przerażającą diagnozę: rak piersi z przerzutami do kręgosłupa. Musiała przerwać karierę i poddać się leczeniu. Ból był tak silny, że przyjmowała morfinę.

nowotwór

71-letnia aktorka liczy się z tym, że tym razem może nie wygrać z chorobą. Nie chce jednak wiedzieć, ile czasu jej zostało. Stara się skupiać na innych rzeczach, dlatego postanowiła pomóc innym chorym w sposób, który nie wymagał od niej wiele. Musiała jedynie pożegnać się z pamiątką po słynnym musicalu.

Strój Olivii Newton-John trafił na aukcję

Olivia Newton-John wiedziała, że film Grease wciąż ma wielu fanów, którzy będą chcieli mieć u siebie coś, co pojawiło się w jednej z kultowych scen. Gwiazda wystawiła na aukcję skórzane spodnie, top bez ramiączek i skórzaną kurtkę, w których występowała u boku Johna Travolty. Pieniądze mają pomóc innym chorym na raka.

nowotwór

Ostateczna kwota, jaka padła podczas licytacji zaskoczyła nawet samą aktorkę. Zwycięzca zapłacił za jej ubrania ponad 1,5 miliona złotych. Na aukcji znalazły się także jeszcze inne rekwizyty z planu Grease, w tym oryginalny scenariusz. W sumie wszystko udało się sprzedać za 8,5 miliona złotych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  2. Córka legendarnego aktora wyjawiła prawdę o ojcu. Po latach na jaw wyszły dotąd nieznane nikomu fakty
  3. Kuba Wojewódzki całuje się z hollywoodzkim aktorem. Wszystko na oczach milionów Polaków
  4. Gwiazda Polsatu jest w ciąży! Aktorka 3 lata temu poślubiła tajemniczego mężczyznę
  5. Namiętnie całował się z kobietą. Dzień później zrozpaczona rodzina patrzyła, jak umiera podczas obiadu
  6. Mąż zostawił żonę, bo strasznie przytyła po trzeciej ciąży. Po rozwodzie dała mu nauczkę, której nigdy nie zapomni