Lelum.pl

facebook.com/Mitchell County Animal Rescue, Inc-North Carolina

Schronisko oddaje do adopcji „najgorszego kota na świecie”. Nietypowe ogłoszenie przyciągnęło masę chętnych

25 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Michał Włoch

Ogłoszenie dotyczące kotki, która poszukuje domu stało się hitem internetu. Załoga schroniska, chcąc znaleźć zwierzęciu nowy dom postawiła na pełną szczerość – to

Ogłoszenie dotyczące kotki, która poszukuje domu stało się hitem internetu. Załoga schroniska, chcąc znaleźć zwierzęciu nowy dom postawiła na pełną szczerość – to

Znalezienie domu dla kota, który lekko mówiąc, jest… odrobinę specyficzny, nie jest łatwym zadaniem. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku kotki, która straciła dom. Pomysłowi pracownicy schroniska zamieścili w sieci ogłoszenie, dzięki któremu

Kotka: wyjątkowe ogłoszenie

Perdita to kotka, która straciła dom, ponieważ jej właścicielka zmarła. Zwierzę trafiło do schroniska, gdzie okazało się, że znalezienie dla niej nowego domu będzie bardzo trudne.

Kotka być może bardzo negatywnie zareagowała na stratę ukochanego człowieka. Zwierzę wykazuje sporo agresji i ma bardzo ambiwalentny stosunek do ludzi.

Pracownicy schroniska początkowo myśleli, że jej zachowanie spowodowane jest chorobą. Perdita trafiła do lekarza, który postawił diagnozę: kotka jest całkowicie zdrowa, a jej agresja to po prostu cecha charakteru.

Znalezienie nowego właściciela graniczyło z cudem – trudny charakter Perdity widoczny jest już przy pierwszym spotkaniu. Zamieszczając w sieci ogłoszenie, wolontariusze postawili więc na pełną szczerość.

Najgorszy kot na świecie szuka domu

Ogłoszenie schroniska stało się hitem internetu, co bardzo zwiększyło szansę kotki na znalezienie kogoś, kto zdecyduje się dzielić z nią niełatwe życie.

– Poznajcie Perditę – to ogłoszenie nie jest dla osób o słabym sercu. Lubi wpatrywać się w twoje oczy dotykając twojej duszy w taki sposób, że długo nie poczujesz się szczęśliwy. Uwielbia drapać wszystko, czego nie powinna i straszyć wyskakując z najmniej spodziewanych przestrzeni. Udało jej się wpędzić nas w poczucie, że jej zachowanie wywołane jest chorobą. Lekarz zdementował te domysły – to po prostu najgorszy kot na świecie – możemy przeczytać w ogłoszeniu.

Po wymienieniu wszystkich rzeczy, które kotka lubi, przyszła pora na listę spraw, do których Perdita ma zdecydowanie negatywny stosunek. Nie lubi koloru różowego, kociąt, małych dzieci, filmów Disneya, Bożego Narodzenia i przytulania.

Co do tego ostatniego, czasem robi wyjątki, ale tylko wtedy, gdy ma na to ochotę. Kotka szuka właściciela, który podobnie jak ona jest nie najlepiej przystosowany do życia w społeczeństwie i ceni swoją przestrzeń prywatną.

Hitowe ogłoszenie sprawiło, że znalazło się sporo osób, które chcą spróbować swoich sił w resocjalizacji Perdity. Do schroniska wpłynęło już ponad 50 zgłoszeń!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ogłoszenie

Perdita nie należy do najłatwiejszych istot.

ogłoszenie

Jej spojrzenie jest przeszywające.

ogłoszenie

Wyjątkowe ogłoszenie sprawiło jednak, że uda jej się znaleźć nowy dom.

ZOBACZ TEŻ:

Tagi:

kotkotkakoty

Podobne artykuły

Zwierzęta

Ogromne niebezpieczeństwo zbliża się do Polski? Policja apeluje: „może być niebezpieczne dla społeczeństwa”
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Widzisz kota na zdjęciu? 4 obrazki podbijają sieć, ludzie głowią się nad odpowiedzią
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Znajdziesz kota na zdjęciu? 95% osób nawet nie podejmuje się zadania
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Na zdjęciu ukryty jest kot. Aż 90% osób nie jest w stanie go znaleźć w mniej niż 30 sekund
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Na zdjęciu znajduje się pies. 98% osób poddaje się po 10 minutach szukania
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Na zdjęciu wśród owiec ukrył się pies. Tylko 5% osób radzi sobie z zagadką i odnajduje zwierzę
Czytaj więcej >
Michał Włoch

Redaktor działu show-bieznes w Lelum.pl. Żak amerykanistyki, który kocha pisać, szczególnie krótkie formy. Dziennikarstwo to jego pierwsze zajęcie w życiu - wbrew przysłowiu o wchodzeniu do tej samej rzeki postanowił wrócić do tego, co lubi najbardziej. Jego ulubione gwiazdy to Krzysztof Krawczyk, Michał Szpak i Danny DeVito. Prywatnie lubi piłkę nożną, filozofię i gotowanie.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]