Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Aktor „Ojca Mateusza” ujawnił, że jest gejem. Opublikował poruszający wpis na Instagramie
Marta Kulik
Marta Kulik 05.08.2019 16:13

Aktor „Ojca Mateusza” ujawnił, że jest gejem. Opublikował poruszający wpis na Instagramie

PAWEŁ TOMASZEWSKI
instagram.com/pawel_tomaszewski_official

Ojciec Mateusz: aktor znany z serialu ujawnił, że jest gejem! W poruszającym wpisie zdradził, że z trudnością radzi sobie z tym, jak pewne środowiska w naszym kraju traktują osoby LGBT: coraz częściej mam wrażenie, że mieszkam na Białorusi — pisał.

Ojciec Mateusz: Paweł Tomaszewski publicznie przyznał, że jest gejem! Poza trudnościami związanymi z orientacją aktor zmaga się też z depresją. Odważnym wpisem dołączył do akcji LGBT to ja. Internauci podzieleni: kogo to obchodzi?

Ojciec Mateusz: Paweł Tomaszewski opublikował odważny wpis

Aktor, publikując wpis, wykazał się odwagą nie tylko dlatego, że osoby LGBT są coraz częściej atakowane przez agresywne środowiska, ale też dlatego, że przy okazji przyznał się do depresji, która w naszym społeczeństwie wciąż pozostaje tematem tabu.

– Nie mam zamiaru tatuować sobie tego na czole. Ta przynależność tylko częściowo definiuje człowieka. Ważne co masz w głowie, czy masz talent i coś pięknego w sobie — pisał.

Aktor wyjaśnił też, że nie jest pierwszą homoseksualną osobą w rodzinie, ale pierwszą, która ma odwagę głośno powiedzieć o swojej orientacji. Przyznał, że coraz częściej czuje, że w naszym kraju dzieje się wiele złego.

Paweł Tomaszewski jest gejem

Niestety, nie wszyscy wykazali się zrozumieniem dla aktora. Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy, że sytuacja osób LGBT jest coraz gorsza, bo pojawia się przyzwolenie na agresywne zachowanie wobec nich.

Kogo to obchodzi… Ja jestem hetero i się z tym nie obnoszę, nie chwalę, nie piszę o tym to tu, to tam — pisał jeden z internautów.

Wiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że wsparcie znanych osób w tych czasach jest szczególnie ważne dla ludzi, którzy boją się przyznać do swojej orientacji. Po wydarzeniach z Białegostoku gwiazdy z całych sił wspierają społeczność LGBT i podkreślają, że nie zgadzają się na żadną przemoc.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

OJCIEC MATEUSZ

Paweł Tomaszewski przyznał, że jest gejem.

OJCIEC MATEUSZ

Aktor z trudem radzi sobie z atakami na osoby LGBT. Opublikował poruszający wpis na swoim Instagramie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Co to jest LGBT? Skrót, którego znaczenie trzeba znać
  2. Doda na festiwalu „Disco pod gwiazdami” w tęczowej pelerynie. Piękny ukłon w stronę LGBT
  3. Działaczka LGBT brutalnie zamordowana w Rosji. Trwają homofobiczne ataki
  4. 39-letnia Marta Kaczyńska publicznie karmi syna piersią na plaży. Ile lat ma dziecko?
  5. Nie poszła na ślub siostry. Powód powala