Peter Fonda od lat uznawany był za prawdziwą legendę Hollywood. To nie tylko wybitny aktor, lecz także producent filmowy, telewizyjny, a także znakomity scenarzysta. Gwiazdor zmarł w wieku 79 lat, a cały filmowy świat pogrążył się w głębokiej żałobie. 

Rodzina Petera Fondy wydala w sprawie jego śmierci oficjalne oświadczenie. Aktor od wielu lat chorował na raka płuc. Odszedł w piątek, 16.08.2019 r. w swoim domu w Los Angeles, otoczony rodziną i najbliższymi przyjaciółmi. Przyczyną śmierci była niewydolność oddechowa. 

Odszedł jeden z największych gwiazdorów Hollywood

Informacje o śmierci mężczyzny potwierdziła jego rodzina, publikując oficjalne oświadczenie za pośrednictwem jego mediów społecznościowych.

– Z głębokim smutkiem dzielimy się wiadomością o śmierci Petera Fondy. W jednym z najsmutniejszych momentów w życiu nie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednich słów, aby wyrazić ból, który jest w naszych sercach – możemy przeczytać w rodzinnym oświadczeniu Petera Fondy. 

W oświadczeniu starsza siostra aktora, Jane Fonda, przyznała, że spędziła z bratem ostatnie dni przed śmiercią i jest głęboko poruszona jego odejściem:

– Jestem bardzo smutna. Był moim ukochanym młodszym bratem. Mówcą rodziny. Spędziłam z nim sam na sam ostatnie dni jego życia – możemy przeczytać w oświadczeniu. 

Peter Fonda nie żyje

Peter Fonda zasłynął w 1969 roku w filmie Swobodny jeździec, czym zaskarbił sobie sympatię widzów na całym świecie. Był nie tylko jedną z głównych postaci w kultowej produkcji, lecz także współtworzył scenariusz. Jego kolejne role zapisały się złotymi zgłoskami w historii światowej kinematografii. Fonda otrzymał dwie nominacje do Narody. Akademii Filmowej, a także dwukrotnie został nagrodzony Złotym Globem. 

Śmierć Petera Fondy to ogromna strata dla światowej kinematografii. Na szczęście dzięki filmom aktor pozostanie wiecznie żywy. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

peter fonda
instagram.com @britishfilminstitute

Peter Fonda zmarł w wieku 79 lat. 

peter fonda
instagram.com @bruce_usm

Zapisał się złotymi zgłoskami w świadomości widzów na całym świecie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak wyglądał Jurek Owsiak w młodości? Prezes WOŚP pokazał zdjęcie sprzed 38 lat
  2. TVP wyemituje nowy program ”Wkręceni w randkę”. Prowadzącą została gwiazda TVN. Będzie hit?
  3. Arystokratyczne pochodzenie Beaty Tyszkiewicz sprawiało jej kłopoty. Nie chciano jej przyjąć do szkoły
  4. Najpiękniejsza dziewczynka świata skończyła 18 lat. Czy wciąż zachwyca urodą?
  5. Czapki z głów. Za to co wczoraj w Sopocie dla Kory zrobił Michał Szpak

źródło: cnn.com, pudelek.pl, wiadomosci.onet.pl/

Poprzedni artykułMałżeństwo kupiło wymarzony dom. Wtedy spod podłogi w sypialni zaczęły dochodzić niepokojące dźwięki
Następny artykułKot zepsuł idealne zdjęcie ślubne. Fotograf zorientował się dopiero, gdy wywoływał zdjęcia