Pies, który trafił jednego ze schronisk dla zwierząt, skazany był na pewne uśpienie. Powodem przerażającej decyzji był wygląd, który odbiegał od czworonogów, które spotykamy na co dzień. Pracownicy przytułku przekonani byli, że nikt nie zechce dać mu domu i odrobiny czułości.

Inność i nietypowy wygląd w przypadku zwierząt bardzo często sprawia, że właściciele decydują się na ich porzucenie. Początkowa fascynacja ich oryginalnością dość szybko zamienia się w przykry obowiązek, a na dłuższą metę jest dla nich po prostu uciążliwa. Kiedy trafiają do schroniska, często z góry skazywane są na brak miłości, a przez to pewną śmierć.

Pies trafił do schroniska

Picasso, ponieważ tak nazywa się piesek, od urodzenia zmaga się z kilkoma wadami genetycznymi. Przez to jego pyszczek nie wygląda tak, jak w przypadku reszty czworonogów. Górna szczęka zwierzaka jest mocno przekręcona, przez co widoczne są zęby, a nosek znajduje się na boku.

Pracownicy schroniska przekonani byli, że w przypadku tego czworonoga uśpienie będzie koniecznością. Znalezienie kochającej rodziny ich zdaniem graniczyło z cudem. Problemy zaczęły się, kiedy jego brat Pablo, dołączył do niego w schronisku. Jego rodzina również zdecydowała się na porzucenie pupila.

Ich los niespodziewanie się odmienił

Wszystko za sprawą Liesl Wilhard, która na co dzień zajmuje się psami wymagającymi specjalnej opieki.

– Zobaczyłam smutną, zwiniętą pod ścianą kulkę. Pies miał zdeformowany pyszczek, jednak jego oczy były ciepłe i łagodne. Nie wahałam się ani chwili, zakochałam się w Picassie od pierwszego wejrzenia – wspomina kobieta.

Miała pełną świadomość, że tym razem rodzeństwo nie może zostać ponownie rozdzielone. Przyjęła więc ich pod swój dach i ma nadzieję, że w krótkim czasie uda im się odnaleźć ciepłe i kochające rodziny!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Pies
facebook.com

Pies został skazany na uśpienie.

Pies
facebook.com

Powodem był niecodzienny wygląd.

Pies
facebook.com

Po jakiś czasie dołączył do niego brat. Teraz obaj szukają domu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Trutka na szczury w lekach. 2 mln Polaków zagrożonych, ministerstwo powołało sztab kryzysowy
  2. Bobas usiadł na odpoczywającym kocie. Zwierzak zareagował w jedyny możliwy sposób
  3. Dorota Szelągowska pokazała swoją choinkę. Internauci wytknęli jej jeden szczegół, są wściekli
  4. Były mąż napisał list do nowego partnera swojej małżonki. Był szczery do bólu
  5. Powiedziała szczeniakowi, że go kocha. Usłyszała, co jej odpowiedział i złapała się za głowę

Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.