Pogoda w Polsce znacznie się pogorszyła. W kraj uderzył potężny żywioł, wiatr zrywa dachy i łamie drzewa. TVP przekazało informacje, TPN ostrzega, by w określonych miejscach nie wychodzić z domu. Na miejscu zdarzeń wciąż interweniują służby. Sytuacja przedstawia się bardzo niedobrze. 

Pogoda, szczególnie dziś będzie bardzo niebezpieczna. TPN ostrzega przed potężnymi wichurami, gdzie wiatr może osiągać nawet 180 kilometrów na godzinę. Zdecydowanie lepiej jest zostać w domu. TVP.Info przekazało informacje. 

Pogoda w Polsce – TVP ostrzega

Według doniesień TVP sytuacja jest szczególnie niebezpieczna w górach. W Tatrach wieje silny halny, który łamie drzewa i zrywa dachy. Wiatr osiąga prędkość nawet 180 kilometrów na godzinę. Na miejscu zdarzeń pracuje straż pożarna, która od wczesnego ranka w sobotę interweniowała już 43 razy. Rzecznik zakopiańskiej straży pożarnej Andrzej Król-Łęgowski poinformował w rozmowie z TVP:

– Dotychczas nie ma osób poszkodowanych ani uszkodzonych budynków. Powalone drzewa spadły na ciągnik i samochód. Ponadto powalone drzewa uszkadzają linie energetyczne i telefoniczne, ale głównie wyjeżdżamy do usuwania drzew z jezdni – wyjaśnia strażak.

  1. „Miał przyjechać do Polski”. Właśnie poinformowano o jego śmierci
  2. PKO BP niespodziewanie wprowadza ważne zmiany. Pojawiła się całkowicie nowa funkcja
  3. Uczestnik wybuczany przez widownię „The Voice of Poland”. Powiedział prawdę o Edycie Górniak

TPN prosi, by nie wychodzić w góry

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego apelują, by zrezygnować z wycieczek w góry, szczególnie w kierunku Kasprowego Wierchu i Morskiego Oka:

-Wieje bardzo silny wiatr, który utrudnia bądź uniemożliwia wędrowanie. Na szlakach wiatr łamie gałęzie i drzewa, co stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia. Odradzamy wyjścia w góry w takich warunkach – napisano w oficjalnym komunikacie parku na Facebooku.

Strażacy pierwsze zgłoszenia odnotowali w nocy z piątku na sobotę, od tego czasu co jakiś czas są zmuszeni jechać w miejsce, gdzie uderzył żywioł. Nic nie wskazuje na to, żeby pogoda do końca dnia uległa poprawie.  Jak informuje TVP, dziś rano powalone drzewa zablokowały przejazd drogą z Zakopanego w kierunku Morskiego Oka na odcinku Cyrhla – Brzeziny. Trwa usuwanie szkody. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niszczycielski żywioł właśnie uderzył. Łamie drzewa, ludzie uciekają w popłochu, śmiertelne niebezpieczeństwo
  2. Prezydent polskiego miasta ma koronawirusa. Wiemy, jak się czuje. Turyści uwielbiają miasto zakażonego prezydenta
  3. Potężny żywioł uderzył w Polskę. Łamie drzewa i zrywa dachy, TVP poinformowało o zagrożeniu
  4. Marta Kuligowska w nowe fryzurze. Dziennikarka zmieniła wizerunek, fani zachwyceni
  5. Gigantyczne zamiany w Kodeksie pracy. Od nowego roku wszystko ma się zmienić
  6. Masz w domu żeliwną maszynkę do mięsa? Jesteś prawdziwym szczęściarzem

Źródło: tvp.info.pl

 

Poprzedni artykułMarta Kuligowska w nowe fryzurze. Dziennikarka zmieniła wizerunek, fani zachwyceni
Następny artykułDorota Gardias przerwała milczenie. Wiadomo, jakie objawy miała zakażona gwiazda TVN
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl