Postanowienia noworoczne to temat, który dotyka prawie wszystkich Polaków. Zawsze mamy plany i marzenia, które chcemy realizować od początku przyszłego roku. Jakie postanowienia wybrać, jeśli nie chcemy z nich zrezygnować po tygodniu?

Postanowienia noworoczne wracając jak bumerang za każdym razem kiedy kończy się grudzień. Niestety zwykle ich realizacja kończy się jeszcze w styczniu. Najczęściej problemem jest tu nie tylko sama słaba wola, ale również to, że nasze postanowienia są zbyt radykalne. Wystarczy wtedy chwila słabości i cały koncept sypie się jak domek z kart. Jak tego uniknąć?

Postanowienia noworoczne: rób wszystko z umiarem

Jeśli siłownia od zawsze była ci totalnie obca, codziennie jesz niezdrową żywność i najlepiej spędzasz czas przed telewizorem, nie podejmuj wyzwań, zgodzie z którymi teraz będziesz codziennie pilnował diety i zaczynał dzień od treningu. Owszem, taka radykalna zmiana jest możliwa, ale w 90% skończy się załamaniem w pierwszym miesiącu.

Lepiej wyznaczyć sobie znacznie mniejsze, ale realne cele. Dla przykładu możemy postanowić, że zaczniemy od treningów raz w tygodniu. Szanse na sukces są znacznie wyższe niż w przypadku rewolucji, która najpewniej wypali się po dwóch tygodniach.

Postanowienia noworoczne: Licz tylko na siebie

Postanowienia noworoczne bardzo często upadają, ponieważ ludzie przyjmują na siebie wewnętrzne zobowiązania, których realizacja nie tylko zależy od nich. Dla przykładu możemy tu podać postanowienie, że „w 2019 podniosę swoje zarobki w pracy o 50%”. Postanowienie może i brzmi ambitnie, ale w rzeczywistości nie jest dobrym pomysłem, ponieważ to czy zostanie spełnione nie zależy tylko od nas. To osoby wyżej postawione będą podejmować decyzję.

Dlatego lepiej postanowić, że podniesiemy nasze kwalifikacje, które w przyszłości mogą zaowocować podniesieniem wynagrodzenia. To już zależy tylko od naszej silnej woli.

Postanowienia noworoczne: Powiedz o nich ludziom, na których ci zależy

Jeśli o twoich postanowieniach noworocznych będziesz mieć pojęcie tylko ty, to dużo łatwiej z nich zrezygnujesz i się poddasz. Jeśli będą o nich wiedzieć również ludzie, na których nam zależy, będzie nam wstyd poddać się w łatwy sposób. Prędzej wytrwamy podbudowując się dodatkową motywacją. Możesz również zaryzykować i opublikować post w mediach społecznościowych. Wtedy o twoim postanowieniu będą wiedzieć wszyscy znajomi. Plotki rozchodzą się szybko dlatego, jeśli polegniesz, musisz mieć świadomość tego, że wszyscy się o tym dowiedzą. To również dodatkowa motywacja.

ZOBACZ GALERIĘ:

postanowienia noworoczne
pixabay.com/pl/

Pamiętaj, że ewolucja przynosi lepsze efekty niż rewolucja.

Postanowienia noworoczne
pixabay.com/pl/

Powiedz znajomym o swoich postanowieniach noworocznych!

Postanowienia noworoczne
pixabay.com/pl/

Nie sięgaj po postanowienia, których realizacja zależy od innych ludzi.

Postanowienia noworoczne
pixabay.com/pl/

Życzymy wytrwałości!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Duży nos: O czym tak naprawdę świadczy? Prawda zaskakuje
  2. Kłótnia w związku: co robić? 10 sprawdzonych porad
  3. Choroby psów: Najstraszniejsze psie choroby