Prawo jazdy posiada ponad 20 milionów osób w Polsce. Ci, którzy je mają, muszą przygotować się na prawdziwą reformę, prezydent właśnie podpisał specjalną ustawę. Wielu Polaków z pewnością będzie zadowolonych. Czego dotyczą nowe przepisy?

Kancelaria Prezydenta właśnie poinformowała, że Andrzej Duda podpisał specjalną ustawę o ruchu drogowym. Prawo jazdy, jako dokument, nie będzie już więcej potrzebne. Jednak to nie jedyne zmiany. Czego jeszcze dotyczy nowelizacja?

Prawo jazdy: dokument nie będzie już potrzebny

Nowy przepis zwalnia posiadaczy prawa jazdy z obowiązku posiadania dokumentu przy sobie oraz okazywania go funkcjonariuszom policji. To może być duże ułatwienie dla wielu kierowców. Ustawy zostały podpisane przez prezydenta 25 sierpnia, ale Kancelaria Andrzeja Dudy ogłosiła je dopiero dzisiaj.

[Ustawa dop. red.] zwalnia posiadaczy polskiego prawa jazdy z obowiązku posiadania przy sobie tego dokumentu i okazywania go na żądanie uprawnionego organu kontroli ruchu drogowego — czytamy w dokumencie umieszczonym na stronie kancelarii prezydent.pl.

  1. Z ostatniej chwili: Minister MEN właśnie przekazał najważniejszą informację. Decyzja zapadła
  2. Masz mroczki przed oczami? Lekarze nie mają dla ciebie dobrych wiadomości

Idą nowe zmiany

Na początku czytamy, że wszelkie nowelizacje ustawy z 14 sierpnia 2020 roku mają na celu wprowadzenie szeregu ułatwień dla obywateli i zmniejszenie kosztów ponoszonych przez Polaków oraz zminimalizowanie liczby wydawanych dokumentów. W ten sposób można również ograniczyć biurokrację.

Czekają nas również zmiany w rejestracji pojazdów. Po wdrożeniu tej ustawy będzie można zarejestrować lub czasowo zarejestrować pojazd w miejscu czasowego zamieszkania właściciela. Ponadto ustawa pozwala na rejestrację nowego pojazdu przez przedsiębiorcę zajmującego się sprzedażą nowych pojazdów w imieniu kupującego. Dalej określonych jest szereg zasad dotyczących tego zapisu.

Niektóre z wprowadzanych regulacji, wymagające wdrożenia rozwiązań technicznych, mają obowiązywać dopiero po ogłoszeniu przez upoważnionego ministra stosownego komunikatu — widnieje na końcu dokumentu.

Co myślicie o takich ułatwieniach?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

prawo jazdy
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER N/z: Andrzej Duda EA

Andrzej Duda podpisał ważną ustawę.

prawo jazdy
fot. pixabay.com/Robfoto

Nie trzeba będzie mieć przy sobie prawa jazdy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tragiczne doniesienia o Benedykcie XVI. Wybrano już miejsce ostatniego odpoczynku
  2. Hipokryzja Magdaleny Ogórek? Przedstawiamy nagranie, na którym zaprzecza sama sobie
  3. Kolejne żółte strefy w Polsce. IMGW ostrzega Polaków, wyznaczono godziny, których musimy przestrzegać
  4. Wielka radość w domu Marty Kaczyńskiej. Zostało kilka miesięcy, o wszystkim poinformowała jej córka
  5. Łukasz Szumowski na wakacjach na Fuerteventurze. Internauci nie mają wątpliwości, co się dzieje naprawdę
  6. Dzisiaj ogromne tłumy w Biedronce, wszystko z 1 powodu. Decyzja już wzbudziła kontrowersje, nie wszystkim się spodoba

Źródło: prezydent.pl, businessinsider.com.pl, forbes.pl

 

Poprzedni artykułPeeling enzymatyczny – jak działa i jakie daje efekty?
Następny artykułRozszerzone pory – przyczyny i najlepsze kosmetyki na ich zwężenie 
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.