Produkty, które mogą okazać się śmiertelnym zagrożeniem, są właśnie wycofywane ze sklepów. Właśnie przekazano listę żywności, której należy unikać i za nic dawać ich do spożycia ani dzieciom, ani sobie. Może dojść do najgorszego, trzeba być bardzo ostrożnym. Zobacz, które rzeczy mogą zaszkodzić. GIS wydał bardzo ważny  komunikat.

Produkty, które trafiają do sklepów, są badane pod względem ich bezpieczeństwa dla konsumentów. Niedawno wyszły na jaw porażające wnioski, trzeba było wycofać aż kilkanaście rzeczy, podajemy niektóre z nich. Więcej komunikatów można znaleźć na rządowej stronie gov.pl. Ich spożycie może nieść za sobą tragiczne konsekwencje dla zdrowia i życia naszego i naszych bliskich.

Zakażone produkty w sklepach

Niedawno pisaliśmy o tym, że na skorupkach popularnych jaj wykryto obecność bakterii Salmonella. Teraz okazało się, że również inne produkty mogą okazać się śmiertelnym zagrożeniem. Główny Inspektor Sanitarny (GIS) pilnie ostrzega: nie należy spożywać partii tych produktów.

 • Filet śledziowy a’la matjas – nr partii: 012320/165; termin przydatności do spożycia: 27.09.2020, 28.09.2020, 01.10.2020.
 • Świeże jaja „Ferma Drobiu Józef Kaczała” klasa A, klasa wagowa L, 10 szt – kod na skorupkach jaj: 2PL 02141304, termin przydatności do spożycia: 28.09.2020.
 • Jaja – Oznaczenie na skorupce: 3PL 26111313, producent: Gospodarstwo Rolne Ferma Drobiu Tomasz Niewczas Tychów Nowy 60, 27 – 220 Mirzec, WNI 26111313, termin przydatności do spożycia: 30.09.2020, 01.10.2020, 02.10.2020, 03.10.2020, 04.10.2020, 05.10.2020, 06.10.2020.
 1. Martyna Wojciechowska drży o swoją córkę. Sytuacja jest fatalna, wystosowała pilny apel
 2. Onet: Łukasz Szumowski i jego rodzina zarażeni koronawirusem
 3. Pilny komunikat Ministra Zdrowia. Zabrał głos w sprawie obostrzeń, powiedział jak naprawdę wygląda sytuacja w Polsce

Zalecenia GIS dla konsumentów: nie należy spożywać

Koniecznie sprawdźcie, czy nie macie tych produktów u siebie w domu. Jeśli chcecie być na bieżąco i zobaczyć, jaka inna żywność mogła zostać zakażona, koniecznie śledźcie komunikaty GIS-u na ich oficjalnej stronie gov.pl.

Tymczasem Inspektorat Sanitarny przypomina, że pod żadnym pozorem nie można nikomu dawać takich produktów do spożycia, w szczególności dzieciom. Jeśli wystąpią objawy zatrucia pokarmowego, należy niezwłocznie udać się do lekarza oraz poinformować go dokładnie, co się ostatnio jadło.

Trzeba mieć również na uwadze, że niektóre bakterie wykryto na powierzchni produktów, w tym przypadku na skorupkach jajek. Oznacza to, że groźne bakterie mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami. Trzeba bezwzględnie uważać, może to grozić w najgorszym przypadku nawet śmiercią.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

produkty
Fot. Mehrad Vosoughi, Unsplash

Zakażone produkty zostały wycofane ze sklepów.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Wielki smutek, kondolencje spływają z kolejnych polskich miejscowości. Właśnie dowiedzieliśmy się, że nie żyje Bolesław Janisz
 2. Dyrektor muzeum w Auschwitz wydał oświadczenie. Prosi o łaskę dla skazanego nastolatka
 3. Pamiętacie cieniutkie wafle? Dzieci uwielbiały andruty
 4. Przekazano niepokojące informacje, Polacy muszą być w gotowości. Wszystko zacznie się już za kilka godzin, przestrzegają przed niebezpieczeństwem
 5. Cała Polska żegna wybitnego mężczyznę. Niestety, właśnie potwierdzono najgorsze informacje, łzy same cisną się do oczu
 6. Kultowa scena z obiadem polowym z „Czterech pancernych i psa” kryje za sobą porażającą historię. Aktorzy do dziś czują niesmak

Źródła: gov.pl, gp24.pl

 

Poprzedni artykułPolacy uwielbiają „Koło fortuny”. Kto lepiej sprawdził się w roli prowadzącego, Norbi czy Rafał Brzozowski?
Następny artykułKobieta była pewna, że jest w ciąży. Kiedy poszła na USG lekarz zamarł, prawda okazała się porażająca, nikt nie spodziewał się tragedii
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl