Chyba wszyscy czekaliśmy na lato, ale sezon wakacyjny ma swoją ciemną stronę. Dotkliwych ukąszeń trudno uniknąć, nawet jeżeli stosujemy rozmaite zabezpieczenia przed komarami, meszkami i osami. Co zrobić, jeśli już zostaniemy ukąszeni? 

Aby odstraszyć znienawidzone owady i zapobiegać ukąszeniom możemy stosować: 

  • repelenty,
  • opaski,
  • lampy,
  • świece i kadzidła,
  • olejki,
  • moskitiery.

Często jednak po prostu zapominamy o środkach zapobiegawczych i znajdujemy się na spacerze w lesie, w towarzystwie brzęczących natrętów. Swędzące ugryzienia komara, czy  bolesne użądlenie osy zdarzają się niespodziewanie w miejscu i czasie, kiedy tego najmniej „potrzebujemy”.

Niektórzy z nas znają jeszcze tradycyjne sposoby, przykładania w miejsce ukąszenia lub użądlenia plastra cebuli lub okładu z octu. Takie rozwiązania jednak najczęściej możemy zastosować w domu, o ile mamy cebulę i ocet. Te dwie rzeczy jednak rzadko mamy przy sobie na przykład na pikniku lub na plaży. 

Niemiecki patent na ukąszenia: Bite Away

Bite Away, to urządzenie niemieckiej produkcji, mające zastąpić nam domowe sposoby i popularne żele stosowane po ukąszeniach. Główną zaletą BA jest całkowity brak substancji chemicznych, które musielibyśmy aplikować na swędzące lub bolesne miejsce. Mechanizm działania oparty jest na działaniu skoncentrowanego ciepła, ma zmniejszyć podrażnienie skóry i swędzenie wywołane przez ugryzienie owada. Ceramiczna końcówka nagrzewa się do temp~51°C i trwa 3 lub 5 sekund – wybór zależy od nas i możemy go powtórzyć wielokrotnie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Urządzenie zasilane jest dwoma bateriami AA, które wystarczą na około 300 użyć.

Pełen opis produktu oraz aż 26 domowych sposobów na ukąszenia i użądlenia znajdziesz na tej stronie [czytaj więcej].

Bite Away dla tych, którzy nie lubią, nie chcą chemii

Bite Away jest wyrobem medycznym dopuszczonym do sprzedaży na polskim (i Europejskim) rynku. Ponieważ nie wymaga aplikowania na skórę żadnych substancji chemicznych, może być stosowany także przez alergików i kobiety w ciąży. 

Ostrożność należy zachować stosując urządzenie na skórze małych dzieci, które mogą na początku wystraszyć się jego chwilowych rozgrzewających właściwości. Można wcześniej dać do obejrzenia całkiem bezpieczne urządzenie lub pokazać na sobie, jak przebiega krótki proces wygrzewania ukąszenia, żeby maluch zobaczył, że Bite Away nie ma żadnej ukrytej igły ani żaru.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią instrukcji używania i etykietą bądź skonsultuj się z lekarzem, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie

Tekst zewnętrzny

Copywriter, specjalistka z dziedziny reklamy natywnej. Absolwentka UKSW, z wykształcenia: teolog, pedagog i dietetyk kliniczny. Po godzinach: gamerka i globtroterka. Miłośniczka technologii 4K (koc, książka, kawa, kot).