Protest, który był zapowiadany na poniedziałek 26 października na godzinę 16.00 właśnie się rozpoczął. Policja już wcześniej ostrzegała Polaków, że mogą być utrudnienia w ruchu, ponieważ protestujący mają zamiar zablokować ruch w miastach w całej Polsce. Tłum zbiera się już od kilku godzin, wybiła już zaplanowana godzina. Trzeba liczyć się z konsekwencjami i paraliżem całego kraju.

Zapowiedziany na poniedziałek protest oficjalnie się już rozpoczął. W całej Polsce zebrały się prawdziwe tłumy, aby wspólnie zaprotestować przeciwko czwartkowemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zakazu aborcji eugenicznych. Protest jest zaplanowany w ponad 100 miastach w Polsce i na świecie.

Protest: 26 października Ogólnopolski Strajk Kobiet

Po południu Policja w Warszawie poinformowała, że w związku z poniedziałkowym strajkiem mogą wystąpić problemy w komunikacji. O wszystkim na bieżąco informują w swoich mediach społecznościowych, m.in. na Twitterze. Wszystko się już rozpoczęło.

— Dzisiaj od 16.00 na terenie miasta mogą mieć miejsce akcje protestacyjne, których uczestnicy będą utrudniać ruch drogowy. Policjanci będą upłynniać ruch i organizować objazdy. Kierowcy powinni liczyć się z możliwymi utrudnieniami — napisano w mediach społecznościowych.

O blokadzie miast organizatorzy Ogólnopolskiego Strajku Kobiet informowali już od piątku w swoich mediach społecznościowych oraz na wcześniejszych protestach. Wszystko zostało zaplanowane na 26 października na godzinę 16.00.

W mediach społecznościowych Strajku można znaleźć spis miejsc, które zostaną zablokowane. Znajdują się one m.in. w bardzo ważnych częściach Warszawy.

— Warszawo, na blokady! Oto spis miejsc: most Poniatowskiego, Łazienkowski, rondo de Gaulle’a, ONZ, Czterdziestolatka, Saska, Żoliborz, Targówek, Ursynów, Wilanów, Bemowo i in., jesteśmy […] wszędzie — napisano na Twitterze.

Wszystko już się zaczęło, do sieci zaczęły napływać pierwsze zdjęcia oraz nagrania z protestów. Jednak na dzisiejszych blokadach się nie skończy. Organizatorzy zapowiedzieli dalsze akcje. W środę 28 października niektóre kobiety mają zamiar nie iść do pracy.

  1. Minister zdrowia potwierdza, możliwy całkowity lockdown. ”Będę namawiał premiera”, wszystko zależy od zachorowań
  2. Wojsko trafi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  3. Widzieliśmy ją w ”Pierwszej miłości” i ”Na sygnale”. Aktorka nie żyje

Protesty po wyroku TK w ponad 100 miastach w Polsce i na świecie

Jednak nie tylko największe miasta strajkują. Kobiety niezgadzające się w wyrokiem TK oraz wspierający je mężczyźni znajdują się w całej Polsce i na świecie.

Protestujący zebrali się również m.in. w Gliwicach, Katowicach, Bydgoszczy, Olsztynie, Bielsko-Białej czy Szczecinie. Nie wiadomo jak długo potrwają zaplanowane protesty. Jak podaje rdc.pl podobno urząd miasta Warszawy zapowiedział zmiany w transporcie publicznym.

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:

Rondo ONZ zostało zablokowane.

Pierwsze zdjęcia już zalały media społecznościowe. 

W Krakowie również jest blokada miasta.

Do protestów przyłączyło się bardzo dużo osób.

Dzisiaj trzeba spodziewać się utrudnionego ruchu. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polacy otrzymają spore wsparcie od ZUS. Nowy projekt ucieszy tysiące osób, znamy szczegóły
  2. Polacy wyjadą na cmentarze i zastaną zamknięte bramy? Czasu jest coraz mniej, słowa eksperta niepokoją
  3. Uwaga, wszyscy Polacy dostaną dziś identyczne SMSy. Już znamy ich treść
  4. Od dziś nagła zmiana w całym kraju. Decyzja zapadła, wszyscy muszą się dostosować
  5. Poważne zmiany w obostrzeniach dla tysięcy Polaków. Rząd wprowadził wyjątek
  6. Samochód TVP prawie staranował protestujących w centrum Warszawy. Poseł wszystko nagrał, będzie donos na policję
  7. Najłatwiejsze ciasto „minutka”. Wymieszaj wszystko i upiecz, efekt powalający

 

Źródła: facebook.com, twitter.com, wiadomosci.gazeta.pl, rdc.pl

Poprzedni artykułNagle ksiądz zwrócił się do protestujących kobiet. Skandaliczne słowa, nie zamierza nawet przeprosić
Następny artykułStolica kompletnie zablokowana, tłumy ludzi na ulicy, ogrom policji. Wszystko dzieje się właśnie teraz
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl